5 patarimai, kaip sutaupyti imant paskolą

Skolinimasis ne tik suteikia galimybę pagerinti gyvenimo sąlygas, bet ir gali tapti našta. Kad taip neatsitiktų, specializuotas paskolų bankas „Bigbank“ pranešime spaudai pateikia 5 pagrindinius patarimus, kurių laikydamiesi, galėsite pasiskolinti ne tik atsakingiau, bet ir pigiau.

1. Apgalvokite paskolos sumą. Pirmas dalykas, kurį reikia apgalvoti, nusprendus imti vartojimo paskolą, yra paskolos suma. Praėjusiais metais atlikta apklausa parodė, kad nors didžioji dalis gyventojų prieš skolindamiesi apgalvoja paskolos sumą, 18 proc. gyventojų, ėmusių paskolą, yra pasiskolinę daugiau nei reikėjo. Siekiant priimti apgalvotą finansinį sprendimą, reikėtų prisiminti, kad paskolos grąžinimui skirtos lėšos turėtų sudaryti apie 40 proc. tvarių pajamų. Tarkime, jeigu šeimos mėnesinės pajamos yra 1000 EUR ir ji neturi jokių kitų finansinių įsipareigojimų, paskolai grąžinti maksimaliai galėtų skirti 400 EUR per mėnesį. O pasiskolinę tiek, kiek iš tikrųjų reikia, turėsite ne tik mažiau grąžinti, bet ir sutaupysite palūkanų.

2. Įvertinkite kelių bankų pasiūlymus. Įprasta, kad bankas, kuriame turite mokėjimo kortelę, tampa tuo, iš kurio imate vartojimo paskolą, skolinatės būstui ar dedate indėlį. Tačiau tai – ne visada geriausias pasirinkimas. Nebijokite naudotis kelių bankų paslaugomis. Visiškai normalu, kad viename banke atliekate mokėjimus, kitame – laikote indėlius, o paskolą imate iš trečiojo, jeigu taip labiau apsimoka. Prieš porą metų atliktas tyrimas parodė, kad kas penktas lietuvis, nusprendęs imti paskolą, pasirenka konkretų banką ar kredito įstaigą ir neapsvarsto alternatyvų. Jeigu ir jūs dėl paskolos dažniausiai kreipiatės tik į savo, vadinamąjį „namų“ banką, žinokite, kad galite ir permokėti. Nors ir esate įpratę naudotis savo banko paslaugomis, juo pasitikite ir manote, kad tik didieji bankai gali pasiūlyti geresnes paskolos sąlygas, prieš priimant paskolos sprendimą, rekomenduojama įvertinti kelių bankų ar kredito įstaigų pasiūlymus.

3. Būtinai atkreipkite dėmesį į BVKKMN. Imdami paskolą, pirmiausia turite atsižvelgti į tai, kad, ją grąžinant, prie paskolos sumos prisidės ir palūkanos. Visgi, palūkanų norma parodo tik mokamas palūkanas, tačiau imant paskolą, prisideda ir įvairūs, pavyzdžiui, sutarties sudarymo, mokesčiai. Tad tikslesnis už palūkanų normą rodiklis yra bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN). BVKKMN parodo ne tik bendrąsias paskolos išlaidas per metus, bet ir sutarties ar kitus papildomus mokesčius, kurie skirtinguose bankuose ar kitose kredito įstaigose gali būti skirtingi. Trumpai tariant, BVKKMN parodo visą paskolos kainą. Palūkanų norma kai kuriais atvejais gali siekti vos kelis procentus, tačiau prisidėjus įvairiems mokesčiams, galutinė suma, kurią sumokėsite už paskolą, gali gerokai išaugti. Tad norėdami palyginti kelių bankų ar kredito įstaigų pasiūlymus, lengviausiai tai padarysite lygindami jų teikiamų paskolų BVKKMN, kuri išreiškiama procentais. Siekiant gauti palankiausią paskolos pasiūlymą, derėtų rinktis tą, kurio BVKKMN yra mažiausia.

4. Sekite bankų vykdomas akcijas. Vartojimo paskolų rinkoje veikia daug bankų ir kitų kredito įstaigų, tad norėdami pritraukti klientų, jie nuolat vykdo įvairių akcijų. Vieni taiko nuolaidas paskolos palūkanoms, kiti – neskaičiuoja paskolos sudarymo mokesčio ir pan. Iš konkurencijos visuomet išlošia vartotojas, tad prieš priimant paskolos sprendimą, verta pasitikslinti, ar bankuose nevykdomos akcijos, kurios gali padėti sutaupyti skolinantis.

5. Jau pasiskolinote? Apsvarstykite refinansavimą Ir paskutinis patarimas – jeigu jau turite vartojimo paskolą, visuomet pasitikrinkite, ar kitas bankas jos „neperpirktų“ geresnėmis sąlygomis. Nors mūsų šalyje labiau įprasta refinansuoti būsto paskolas, tačiau galite gerokai sutaupyti pasidomėję ir vartojimo paskolos refinansavimo galimybėmis. Taigi refinansuodami paskolą kitame banke, dažnu atveju gausite geresnes sąlygas. Be to, jeigu turite kelias paskolas, galite jas visas perkelti į vieną banką ir tokiu būdu ne tik sumažinti mėnesinę įmoką, bet ir turėti vieną kredtorių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis