Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš pasirenkant blokus

Renkantis blokus daugiausiai dėmesio skiriama jų kainai. Tačiau taip pat vertėtų pasidomėti ir jų savybėmis. Išsamiau apie tai komentuoja dr. Robertas Zavalis (VGTU Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedra).

Blokų pasirinkimo ypatumai

Kokie blokai yra tinkamiausi, apsprendžia du pagrindiniai dalykai: pastato architektūra ir kaina. Dabar beveik kiekvienas pastatas yra individualus, todėl tinkamiausio sprendimo reikia ieškoti atsižvelgiant į konkretų atvejį.

Dėl to geriausia iš pradžių pasitarti su namą projektuojančiu architektu ar inžinieriumi. Tam, kad išsirinktumėte tinkamiausią blokų tipą UAB „SIMPRAS“ siūlo net 3 skirtingų rūšių blokus: silikatinius „Siliblokas“, keraminius „Kerapor“ ir akytojo betono blokus „AirStone“.

Savybės, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis blokus

Kai kurie blokų pranašumai yra nenuginčijami. Visų pirma, sunaudojama mažiau skiedinio, nes reikia mažiau siūlių – bloko konstrukcijoje esančios įlaidos, leidžia apsiriboti tik horizontaliomis siūlėmis, t.y. blokai, kurie eilėje yra šalia, nėra jungiami skiedinio. Dėl tikslesnio gamybos metodo, juos galima išgauti itin panašių išmatavimų bei kiek lengviau skaldyti ar prireikus apdirbti kitu būdu. Svarstant, kokias medžiagas pasirinkti, vertėtų atsižvelgti ir į jų atsparumą gniuždymui – kuo šis rodiklis aukštesnis, tuo sienos galės atlaikyti didesnes apkrovas.

Renkantis blokus, pirmiausiai pasidomėkite apie šiuos aspektus: šiluminė varža; drėgmės įgeriamumas; stipris ir svoris; ilgaamžiškumas; garso izoliacija ir ekologiškumas.

Deja, bet dažnai padaroma ne viena klaida renkantis blokus. Dažniausiai tai būna: pirmenybė mažai kainai; nepakankama analizė apie sienos konstrukciją; konstrukcijos apkrovas; nepasidomima, kiek gali atsieiti sienos lyginimas dėl nelygaus blokų mūro; neatsižvelgiama į konkrečių blokų mūro sienų apšiltinimo ypatumus, blokų įtaką energinei klasei ir namo sienų blokų sandarumą.

Daugiau apie blokų savybes sužinosite šiame VIDEO reportaže:

Daugiau informacijos: www.simpras.lt

Užsakymo nr.: PT_71571656

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis