Malkų laikymo idėjos namuose bei lauke

Jeigu namuose turite židinį, krosnelę ar kitą malkomis kūrenamą, šilumą skleidžiantį prietaisą, artėjant šalčiams, ateina metas pasirūpinti malkomis. Kadangi malkų žiemos sezonui paprastai prireikia nemažai, reikia apgalvoti, kaip jas saugiai sandėliuoti. Pristatome keletą patarimų, kaip jas patogiai laikyti tiek lauke, tiek namuose.

Malkas laikykite pakeltas nuo žemės


Jeigu malkas laikote lauke, svarbu, kad jos nuo žemės būtų pakeltos bent keletą centimetrų. Laikant jas ant žemės yra susiduriama su keliomis problemomis – bloga oro cirkuliacija bei drėgme (ant žemės laikomos nesudžiūvusios malkos negali gerai išdžiūti, o sausos malkos drėksta).


Drėgmė taip pat sudaro palankias sąlygas pelėsiams ir kitiems grybiniams organizmas daugintis. Be to, tiesioginis medienos sąlytis su žeme gali padidinti bakterijų kiekį medienoje, kuris pagreitins medienos puvimą.


Shutterstock


Lauke malkoms patogu suręsti nedidelę malkinę. Malkinė nebūtinai turi būti uždara. Svarbiausia, kad būtų pagrindas, kuris pakeltų jas nuo žemės bei stogelis, kuris apsaugotų nuo lietaus.


Tiems, kurie atskiros malkinės nenori, gali patikti idėja malkas laikyti po terasa. Žinoma, tokią malkų laikymo vietą reikia numatyti iš anksto, dar prieš imantis terasos statybos. Terasa šiame projekte atlieka stogo funkciją, o apačioje telieka įrengti pagrindą, ant kurio bus sudėtos malkos.


ShutterstockMalkas dėliokite taip, kad gerai vyktų oro cirkuliacija


Radus vietą malkų sandėliavimui, ateina laikas jas ten tinkamai sukrauti. Malkų jokiu būdu negalima sumesti į krūvą bet kaip, nes taip bus sutrikdytą oro cirkuliacija. Dėl šios priežasties malkos krūvos viduryje ims drėkti, o tai gali sukelti pelėsį bei puvimą.


Shutterstock


Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad daugiausiai drėgmės yra malkos galuose, todėl jie turėtų likti išorėje. Dėliojant malkas, patariama vengti tiesių, vertikalių linijų. Taip pat stenkitės malkų nesuspausti, geriau palikti jas laisvesnes, kad geriau vyktų oro cirkuliacija.


Malkų laikymo namuose idėjos


Paprastai labai daug malkų laikyti namuose nerekomenduojama, nes jose gali būti pasislėpusių vabzdžių, kurie namuose nėra laukiami. Taip pat nepatariama namuose laikyti dar neišdžiūvusių malkų, nes geresnės sąlygos joms tai padaryti yra lauke.


Shutterstock


Žinoma, sausas ir paruoštas deginimui malkas smagu laikyti namuose, netoli židinio ar krosnelės, nes jos interjerui suteikia papildomo žavesio. Kuriant namų interjerą, galima iš anksto numatyti malkų laikymo vietą ir paversti ją išskirtiniu interjero akcentu. Joms laikyti galima suprojektuoti pertvarą su lentynomis, kuri ne tik atliktų savo funkciją, bet ir padalintų erdvę į atskiras zonas.


Shutterstock


Galimi ir paprastesni variantai, pavyzdžiui, projektuojant lentynas svetainėje, kur stovi židinys, galima porą apatinių lentynų skirti malkoms.


Shutterstock


Jeigu malkų namuose laikysite visai nedaug, iš metalinio rėmo galima pasigaminti stilingą jų laikymo konstrukciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis