Darau pats: sofa iš palečių

Paletės yra paprastos, tačiau labai universalios. Žmones jos žavi savo paprastumu, estetiniu brutalumu ir žema kaina. Nenuostabu, kad kartais, norint patiems pasidaryti baldus, paletės panaudojamos kaip tveriamoji medžiaga. Vienas mūsų skaitytojų naudodamasis paletėmis pasigamino sofą.

Pašnekovui kainavo tik minkštoji dalis, kurią nusipirko iš porolono gamyklos, paletę gavo iš įmonės - atidavė už dyką. Tačiau jų būklė buvo nekokia. „Jos buvo purvinos truputį papeliję ir apsipašę. Tada su juostiniu šlifuokliu nušveičiau visur kur buvo įmanoma. Ištepiau impregnantu nuo pelėsio“, - prisimena jis.

Skaitytojo nuotr.

Minkštos dalies aukštis buvo pasirinktas toks, kad sofos viršus būtų tam pačiam lygyje kaip ir miegamosios dalies. Minkštą dalį pašnekovas apvilko pats, nusipirkęs parduotuvėje keletą pagalvėlių. Nugarinė sofos dalis nėra pritvirtinta, ją galima laisvai išimti.

Vis dėlto jis prisipažįsta, kad žinodamas, jog šia sofa naudosis neilgai, rinkosi pačius paprasčiausius sprendimus. "Jei sofą daryčiau dar kartą, pirma rinkčiausi kokybiškas paletes - taip būtų mažiau šveitimo ir kitų darbų. Tačiau kokybiškos paletės nemažai kainuoja. Tada apšveitęs, nulakuočiau ar nudažyčiau. Taip pat būtina užklijuoti lipdukus ant dugno, kad nebraižytų parketo. Minkštą dalį paprašyčiau aptraukti siuvėjos, nes pats tokių dalykų nemoku. Atremiamai daliai irgi reiktų užklijuoti lipdukus, kad nebraižytų sienos", - vardina jis.

Laikantis šios idėjos, baldą galima modifikuoti ar pasigaminti kitokių baldų. Galima dėti dvi paletes šalia viena kitos, taip gautųsi ilgesnė sofa. Panašiu principu galima pasidaryti pagrindą lovai iš palečių. Jų reikėtų bent keturių, o ant viršaus galima užsidėti čiužinį.

Sofos išmatavimai priklauso nuo padėklo išmatavimų. Padėklo standartiniai matmenys yra 80×120×12 cm

Gal ir Jūs ką meistraujate? Pasidalinkite: info@daraupats.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis