Darau Pats: kaip vieną patalpą padalyti į dvi ir sutaupyti 1 tūkst. eurų

Daugelyje senos statybos, o kartais ir naujuose namuose, galima rasti itin didelio ploto (40 ir daugiau kvadratinių metrų) kambarių. Naujos statybos butuose įprasta įrengti bendrą valgomojo-svetainės-darbo kambario erdvę, tačiau kartais prireikia tokias patalpas ir padalinti, kad visi šeimos nariai turėtų bent kiek asmeninės erdvės. Apie tai, kaip padaryti dvi patalpas iš vienos įrengiant pertvarą rašoma knygoje „Statykite, perstatykite, pristatykite“, kurią išleido leidykla „Jotema“. Dalijamės šia ištrauka su Jumis.

Didelės patalpos problemą palyginti nesunkiai išspręstų pertvara, jei langai išdėstyti taip, kad į abi naujas patalpas patektų dienos šviesa. Durų padėtis nėra tokia svarbi, nes jas iš bėdos galima ir perkelti.

Planuojamos pertvaros apdailai galima panaudoti gipskartonio plokštes arba dailylentes.

Galima ir kombinuoti, t. y. vieną pusę dengti gipskartoniu ir tapetuoti, kitą apkalti dailylentėmis.

Nuotraukoje vaizduojamame pertvertame kambaryje pastatyta dviguba pertvara. Tarpas tarp abiejų sienos plokštumų, skirtas mineraline vata izoliuotoms slankiosioms durims įstumti.

Medžiagos, kurių prireiks

6x4 cm tašeliai, mineralinės vatos plokštės, rėminiai arba ilgi įkalamieji kaiščiai, 12,5 mm gipskartonio plokštės, 12,5–20 mm inkarai luboms pakabinti, reguliuojamosios pakabos, dailylentės, tvirtinimo įrankiai, megsraigčiai, siūlų glaistas, giluminis gruntas, gruoblėtojo pluošto tapetai, tapetų klijai, sienų dažai, kiliminė danga, kiliminis veltinis.

Darbų trukmė

20 kv. metrų patalpai reikės apie 80–100 valandų.

Sutaupysite

Apie 870–1160 eurų.

Nuo ko pradėti?

1–2.

Pirmiausia ilgais nailoniniais rėminiais kaiščiais prie grindų, sienų ir lubų pritvirtinamas pirmosios pertvaros 6x4 cm tašų rėmas.

Po tašais dedama lipnioji sandarinimo medžiaga iš veltinio.

Taip pastatytas rėmas tvirtinamas horizontaliais 6x4 cm tašais ir iš vienos pusės, link patalpos vidurio, uždengiamas 12,5 cm storio gipskartonio plokštėmis.

3. Kita pusė lieka atvira. Į ją labai standžiai įspraudžiamos 6 cm storio akmens vatos plokštės.

4. Sumontavę slankiojamųjų durų viršutinį bėgelį, pastatykite antrąją pertvaros dalį taip, kad liktų pakankamai vietos slankioti durims, skirtoms patalpas atskirti ir garsui izoliuoti. Ir čia išorinius 6x4 cm tašus dėkite ant sandarinimo medžiagos; tvirtinkite juos rėminiais kaiščiais.

5. Prieš pradedant išorinės pusės apdailos darbus, į atvirą rėmą taip pat įspraudžiamas 6 cm mineralinės vatos plokščių izoliacinis sluoksnis.

6. Norint įrengti garso izoliaciją, kambaryje sumontuojajamos medinės kabamosios lubos. Laikančiąją konstrukciją sudaro šiek tiek nuleisti 6x4 cm pagrindiniai ir skersai po jais pritvirtinti laikantieji tašai. Dėmesio: tašai iš visų pusių turi 2 cm nesiekti sienos, kad nepersiduotų garsas.

7. Apatinė lubų dalis padengiama dekoratyvinėmis dailylentėmis. Jos tvirtinamos prie tašų kalamosiomis kabėmis. Taip pat ir dailylentės turi būti 2 cm atstumu nuo sienų ir sudaryti dekoratyvią šešėlinę siūlę.

8. Slankiojamosios durys taip pat sudarytos ir rėmo konstrukcijos su izoliaciniu suoksniu. Jas dengiančios dailylentės tvirtinamos prie rėmo fiksuotų kabių.

9. Garsą sugerianti kiliminė danga, paklota ant veltinio sluoksnio, taip pat slopina garsą.

Straipsnyje panaudota ištrauka ir iliustracijos iš knygos: Erich H. Heimann. Statykite, perstatykite, pristatykite. Jums pataria profesionalai, darbų saugos ir ekologijos specialistai. Vilnius: Jotema.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis