Parabolinė obuolių džiovykla – tai labai paprasta

Mėgstate obuolius ir kitas džiovintas gėrybes? Jei nenorite jų džiovinti orkaitėje ar krosnyje, galite pasielgti taip, kaip padarė nenuilstantis konstruktorius Petras Dargis – pasinaudoti džiovykla, kurią šildo saulės šiluma.

Štai tokioje parabolinėje džiovykloje džioviname obuolius. Telpa vienas kupinas krestis. Kelios saulėtos dienos, ir visi išdžiūvę. Šiluma saulės – nei elektros, nei dujų, nei malkų. Tokia džiovykla saulėtą dieną labai gerai džiovinti grybus. Pasidaryti ją labai paprasta.

Tai labai paprasta konstrukcija iš dviejų presuoto popieriaus lapų, sulenktų parabole ir pritvirtintų prie seno lango. Vieną lakštą pirkau už 19 litų (5,5 euro – red. past.), langą turėjome nereikalingą.

Parabolė turi atspindėti šviesą, todėl ją apklijavome lipnia aliuminio folija. Vienas folijos ritinėlis kainavo 6 litus (1,7 euro – red. past.).

Iš tiesų, savo prietaise mes su Vincu norėjome ką nors virti arba kepti, bet parabolę lenkėme iš akies, ir ji mums išėjo nelabai taisyklinga – per daug plokščia. Židinys pasidarė labai platus, daug platesnis už puodą. Netrukus pamatėme, kad tariama nesėkmė iš tiesų yra sėkmė – išsklaidytas parabolės židinys sukoncentruoja vieną tašką mažiau saulės spindulių ir duoda mažesnę temperatūra, o kaip tik tai būtų reikalinga džiovyklai.

Parabolinę viryklę turime pasidarę pernai, užteks vienos, o šita bus už džiovyklą. Obuolius paskleidžiame labai plačiai, ir jie kaista tolygiai, ne kepdami, bet gana greit džiūdami.

Šaltinis: PetrasDargis.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis