Paprastos idėjos, kaip įrengti žaidimų aikštelę augintiniui

Turintieji šunį ar katę puikiai žino, kad žaisti, judėti ir mankštintis jiems – gyvybiškai svarbu. Jeigu gyvenate name, o kieme užtenka laisvo ploto, kodėl gi neįrengus šuniui žaidimų aikštelės? Svetainėje vienas kampas neužimtas? Galite įrengti laipynę katei. Tam užtruksite vos kelias valandas, o gyvūnas tikrai bus dėkingas.

Pasirūpinkite saugumu

Jei jau nusprendėte pamaloninti savo augintinį, nepamirškite pasirūpinti ir jo saugumu. Gal jūsų tvorai jau reikalingas remontas? Apžiūrėkite, ar ji neišlūžusi, ar niekur nėra plyšių, pro kuriuos šuo galėtų prasmukti.
Pasirūpinkite, kad šalia visąlaik būtų geriamo vandens. Augintinis neištrokš, jei bus padėtas didelis dubuo, kurį prireikus galima papildyti ir išplauti laistymo žarna. Žaidimų aikštelėje reikalingas ir šešėlis, kad gyvūnas galėtų pailsėti. Galbūt prireiks įrengti pavėsinę, o gal pakaks verandos stogelio metamo šešėlio.
Prieš paleisdami gyvūną į žaidimo aikštelę įsitikinkite, kad joje nesimėto šiukšlės, nuolaužos ar kitokios kliūtys. Pasirūpinkite, kad žemės paviršius būtų lygus ir šuo nesusižeistų.

Atsižvelkite į šuns amžių ir polinkius

Jei jūsų šuo jau senas arba turi problemų su sąnariais, nepersistenkite su laipynėmis, nestatykite pernelyg aukštų kliūčių. Kas kita, jei tai jaunas šuniukas – jis nenustygsta vietoje, tad sudarykite pakankamai galimybių judėti.

Stebėkite šuns elgesį. Jeigu šuo mėgsta šliaužti, reikia ilgų vamzdžių, kuriais jis galėtų rėplioti. Mažam šuneliui pakaks ir katinams skirtų medžiaginių „tunelių“, kurių galima įsigyti gyvūnų prekių parduotuvėse. O didesniam šuniui puikiai tiks statybinių prekių parduotuvėse parduodami PVC vamzdžiai.

Shutterstock nuotr.

Būkite ekologiški ir išradingi

Gyvūnų prekių parduotuvėse tikrai rastumėte galybę žaislų savo augintiniams. Tačiau jei turite sodybą ar namą, žinote, kad visuomet lieka nereikalingų atliekų. Kodėl gi nepanaudojus jų šuns žaidimų aikštelei įrengti?

Vietą šuoliams galite įrengti sustatę porą plytų blokų ir tarp jų ištiesę kartį. Pridėję daugiau plytų jį paaukštinsite, tad šuniu pramoga nenusibos.

Pripūskite vaikams skirtą baseiną, įmeskite į jį kamuoliukų ar žiedų – bus smagi pramoga ir atgaiva karštą dieną.

Surinkite senus kamuolius, teniso kamuoliukus ir sudėkite juos į didelį krepšį. Staiga jį apverskite: kamuoliai išsilakstys į visas puses ir šuo puls jų gaudyti.

Įvairių formų ir dydžių kibirus pripildykite cemento ir vandens mišinio. Kai sustings, išimkite ir statykite įvairias figūrines kliūtis ir platformas. Svarbu rasti aukso vidurį, kad šuniui nebūtų per sunku ar per lengva.

Įvairiai galite panaudoti senas padangas. Pavyzdžiui, išrauskite duobę ir į ją įstatykite padangą. Per tokį kliuvinį šuo galės ir prašliaužti, ir peršokti. Galite pastatyti padangų eilę, kad šuo galėtų per jas šokinėti. Taip pat sudėti jas viena ant kitos, kad šuo galėtų pasilypėti.

Shutterstock nuotr.

Katei, priešingai nei šuniui, nereikia didelės erdvės, tačiau ji jausis laiminga turėdama savo žaidimų vietą. Laimingi jausis ir šeimininkai, nes katė nedraskys baldų apmušalų ar ką tik pakabintų užuolaidų. Laipynę katei galite padaryti iš lengvai randamų medžiagų. Siūlome keletą paprastų ir efektyvių idėjų:

Nupjautas medžio kamienas, kurį galite apjuosti virve – tuo pačiu bus ir draskyklė. Taip pat galite įrengti pakopas ir apvilkti jas medžiaga. Čia katė galės pailsėti ar net numigti.

Shutterstock nuotr.

Medinės kopėčios, kurias galite patobulinti ir paversti laipyne.

Laipynė iš lentynų, pritvirtintų prie sienos, ar iš nenaudojamų stalčių, pritvirtintų prie medinės atramos. Raskite būdą, kad katė galėtų lengvai peršokti iš vieno „aukšto“ į kitą. Pavyzdžiui, tvirtinkite stalčius įvairiomis kryptimis.

Viena ant kitos sustatytos skirtingų dydžių dėžės su išpjautomis angomis, pro kurias katė galės pasižiūrėti arba pralįsti.

Shutterstock nuotr.

Prieš įrengdami savo katei žaidimų erdvę, kurį laiką stebėkite jos elgesį. Dauguma kačių mėgsta laipioti ir landžioti, todėl sudėtingos kelių pakopų konstrukcijos joms bus pats tas. Galbūt katei patinka tūnoti niekieno nematomai? Tuomet būtinai sukurkite nuošalų kampelį, kur katė galėtų netrukdoma numigti. Ir nepamirškite – jokia karstyklė nepadės, jei neskirsite savo augintiniui nuoširdaus dėmesio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis