Sumanūs ir originalūs pavyzdžiai, kur ir kaip laikyti malkas

Tinkamas malkų laikymas – efektyvaus kūrenimo garantas. Kad iš malkų gautumėte didžiausią naudą, jos turi būti laikomos sausai ir vėdinamos. Idėjų, kur galima laikyti malkas ir kaip jas teisingai sudėti, rasite žemiau.

1. Kur vertėtų įrengti malkinę?

Vietos parinkimas malkinei – ne mažiau svarbus sprendimas nei pačios malkinės statybos. Nuo to priklauso ne tik kiemo estetika, bet ir patogumas. Ir nors vienintelio atsakymo, kurioje vietoje laikyti malkas, nėra, atskaitos taškas dažnu atveju turėtų būti katilinės vieta.

© Shutterstock nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Kur vertėtų įrengti malkinę?

2. Kaip saugiai ir praktiškai laikyti malkas sodyboje

Kaip gi atrodytų tradicinės sodybos be malkų? Malkos gali būti skirtos ir pagrindinei krosniai, ir pirtelės ar karšto kubilo krosnelei, laužui susikurti ir maisto lauko židinyje ar šašlykinėje išsikepti. Jos pardavinėjamos ir nedideliais paketais, kuriuos gal ir patogu pirkti, jei į sodybą važiuojate kartą per tris mėnesius, tačiau dažniau jose apsilankantys ar netgi gyvenantys tokių žaidimų negali sau leisti ir perka malkas didesniais kiekiais. Tačiau kur jas laikyti?

© Shutterstock nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Kaip saugiai ir praktiškai laikyti malkas sodyboje

3. Malkų laikymo gudrybės

Linksmai pleškančios malkos namams suteikia nepakartojamo jaukumo, o kas gali būti maloniau nei darganotą rudens vakarą išsikaitinti malkomis pakūrentoje pirtyje. Vienintelė problemėlė – kur laikyti malkas, kad jos išliktų sausos. Juk drėgnos malkos kur kas prasčiau dega, šilumos nuo jų mažiau, o dūmų ir kreozoto daugiau.

© Shutterstock nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Malkų laikymo gudrybės

4. Keli patarimai kraunantiems malkas į stirtą

Jei tai darote pirmą kartą, malkas nebūtinai sukrausite teisingai, lygiai ir gražiai. Žinoma, antrą kartą jau pasimokysite iš klaidų. Štai keli patarimai, kad jau pirmą kartą malkų krovimas nebūtų toks sudėtingas.

© Shutterstock nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Keli patarimai kraunantiems malkas į stirtą

5. Darau pats: mozaikos, figūros ir statiniai, padaryti iš malkų

Jau anksčiau rašėme, kad meno kūriniu gali tapti praktiškai bet kas – net skalbimo mašinos būgnai. Šįkart vėl dalijamės tinklalapio boredpanda.com atrastomis idėjomis, į ką gali pavirsti paprasčiausios malkos.

© Shutterstock nuotr.

Daugiau skaitykite čia: Darau pats: mozaikos, figūros ir statiniai, padaryti iš malkų

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis