Skaitytojo klausimas: noriu įteisinti pasodintą tują, kaip tai padaryti?

Skaitytojas kreipėsi į redakciją su klausimu, kaip įteisinti prieš daug metų pasodintą tują, kuri per tą laiką išaugo į didelį medį. Norėdami padėti skaitytojui, pasiteiravome specialistų.

Pasak Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento, Kraštovaizdžio skyriaus vyr. specialistės Kristinos Ulkienės dėl medžių, kurie gali būti paskelbti saugomais gamtos paveldo objektais turėtumėte kreiptis:

jei atitinka parametrus savivaldybės saugomam objektui – į savivaldybę;
jei atitinka parametrus valstybės saugomo objekto – į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą.

Nebūtinai medis, atitinkantis parametrus gali būti paskelbtas saugomu gamtos paveldo objektu. Visais atvejais, kreipiantis į atitinkamą instituciją, specialistai viską paaiškins. Aplinkos ministro 2009 m. liepos 8 d. įsakymu Nr. D1-393, yra patvirtintas Gamtos paveldo objektų vertinimo ir reikšmingumo nustatymo kriterijų aprašą galite rasti „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis