Būdai, kaip panaudoti obuolių actą darže bei sode

Obuolių actas neabejotinai turi daug vertingų savybių. Jį galima naudoti ne tik maisto gamyboje, bet ir buityje bei sode. Pristatome keletą šio natūralaus produkto panaudojimo būdų, kurie pravers sode bei darže.

*Molinių vazonų valymas. Moliniai vazonai padeda išlaikyti žemės, esančios viduje, vėsumą bei drėgnumą karštomis vasaros dienomis, o šilta jų spalvą puošia sodą. Tačiau tokie vazonai, nuolatos kontaktuodami su žeme ir vandeniu, greitai gali prarasti savo pradinį grožį (jie sugeria kalcį, mineralines medžiagas ir druskas iš vandens ir trąšų, todėl praranda spalvą). Jų valymui galima pasitelkti obuolių actą. Valymas: pirmiausia šepetėliu nuvalykite kuo daugiau purvo nuo vazono, o tada jį pamerkite į acto ir vandens tirpalą (1 puodelis acto, 4 puodeliai vandens). Tirpale vazoną palaikykite 20-30 minučių, ištraukus jį dar kartelį nušveiskite šepetėliu ir nuplaukite vandeniu.

Shutterstock

*Piktžolių naikinimas. Jeigu jus erzina šen bei ten sode išaugę piktžolių kuokštai, obuolių actas gali juos pašalinti. Actas puikiai gali būti naudojamas veiksmingam piktžolių naikinimui, nupurkštos juo piktžolės nuvysta per 2-3 dienas. Actą tereikia įsipilti į buteliuką su purškikliu ir purkšti jį tiesiai ant piktžolių. Šis metodas optimaliausiai veikia šiltomis, sausomis dienomis.

*Skruzdžių naikinimas. Jeigu jums sode ar namuose ramybės neduoda skruzdėlės, pasidarykite vandens ir acto tirpalą ir juo nupurkšite skruzdėlyną, skruzdžių takus ir kitas vietas, kur jų būna daugiausia. Skruzdėms labai nepatinka acto kvapas, todėl jos tas vietas paliks.

*Šliužų bei sraigių naikinimas. Actas efektyviai naikina šliužus, neskiestą actą arba acto tirpalą (lygios dalys vandens bei acto) reikia purkšti tiesiai ant šių daržo bei sodo kenkėjų. Toks naikinimo būdas optimaliausias, kai šliužai naikinami visi kartu, jų slėptuvėse.

Shutterstock

*Gyvūnų atbaidymas. Jeigu nenorite, kad sode, gėlių lysvėje ar kitoje sklypo vietoje lankytųsi nekviesti svečiai (katės, šunys, miško žvėrys), galite panaudoti acte išmirkytos medžiagos gabalus, juos reikia patiesti ten, kur šie gyvūnai yra nelaukiami. Medžiagos gabalus iš naujo acte išmirkyti reikia kas 6-7 dienas.

*Rūdžių šalinimas nuo sodo įrankių. Surūdijusiems sodo įrankiams nuvalyti galima pasitelkti acto vonelę. Į actą reikia panardinti įrankį ir jį ten palikti per naktį, ištraukus jį reikia nušveisti plieno vata ar vieliniu šepečiu.

*Pagalba augalams užsikrėtusiems grybeline liga. Acto tirpalas yra organiškas ir saugus fungicidas. Jo receptas yra paprastas: įpilkite 2 šaukštelis acto į paruoštą ramunėlių arbatą ir purkšite jį ant paveiktų augalų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis