Patarimai, padėsiantys atnaujinti terasą

Galimi du skirtingi požiūriai į terasos priežiūrą: leisti medžiui senti iki natūralios pilkos spalvos arba kas keletą metų terasą atnaujinti. Kiekvienas požiūris turi savo privalumus ir trūkumus, tačiau renkantis reikia atsižvelgti į savo skonį. Paprastai terasų mediena yra atspari trūnijimui, todėl atrodytų, jog galima nieko nedaryti. Tačiau nuolat kokybiškais dažais ir impregnantais atnaujinama terasa visada tarnauja ilgiau bei atrodo geriau už neatnaujinamą terasą.

Dažų terasoms yra begalė, tad galite rinktis tokius, su kuriais terasa atrodys kaip nauja, arba tokius, kurie tinka prie jūsų namo spalvos arba kontrastuoja su ja. Tačiau kartą nudažę terasą, savotiškai įsipareigojate ją ir atnaujinti, nes dažyta mediena sens nevienodai. Po kelerių metų vietose, kurios gauna tiesioginių saulės spindulių, gali nebelikti dažų, o šešėlyje esantys paviršiai gali būti tik šiek tiek nusidėvėję. Tokia terasa atrodys apleista. Tačiau nepavyks tiesiog tokios terasos nuskusti, kad ji visa papilkėtų. Teks, kaip ir visiems, dar kartą ją atnaujinti.

Atnaujinimas gali pareikalauti nemažai darbo, tačiau jis nebus labai brangus. Jei jūsų terasa yra padaryta iš paprastos medienos (išskyrus raudonmedį, maumedį, kedrą ar apdorotą medieną), ją teks impregnuoti kasmet.

Metodai ir medžiagos
Paprastai terasos atnaujinimas yra trijų žingsnių procesas: likusios senos apdailos nuvalymas, terasos plovimas su stipriu plovikliu, pašalinančiu purvą ir pelėsius, visų medinių paviršių impregnavimas skaidriu, pusiau skaidriu arba spalvotu impregnantu.

Terasos valymui puikiai tiktų aukšto slėgio plovimo įrenginys, nes jis puikiai nuvalo senus purvo sluoksnius, riebalus, pelėsius bei senos apdailos likučius. Jei jo neturite ir negalite išsinuomoti, teks patiems daugiau pašveisti ir viską nuplauti vandens laistymo žarna.

Nuo ko pradėti
Bet koks terasos atnaujinimas turėtų prasidėti nuo struktūrinės patikros. Dairykitės išlindusių vinių ir varžtų, atsipalaidavusių terasos lentų, laiptų, turėklų ir suolelių. Paprasčiausiai sukaldami vinis ir įsukdami varžtus išspręsite daug problemų, tačiau kartu gali tekti įkalti naujų arba pakeisti esamus.

Senosios apdailos nuvalymas. Švelnus dažų valiklis geriausiai tinka horizontaliems paviršiams, išdažytiems aliejiniais impregnantais. Kruopščiai nušluokite terasą ir apipurkškite ją storu valiklio sluoksniu bei palikite jį 15-30 minučių. Tada standžių šerių šepečiu nušveiskite paviršių.
Kruopščiai nušveitę terasą, griebkite vandens laistymo žarną arba aukšto slėgio plovimo įrenginį, ir nuplaukite valiklį nuo terasos. Norėdami apsaugoti sienas nuo aptaškymo, uždenkite jas fanera.

Pabaigoje švelniai nupurkškite ir sienas, kad ant jų neliktų valiklio liekanų.
Impregnavimas ir dažymas

Jei jūsų terasai tik 1 metai, jums labiau tiks permatomas impregnantas. Dažymas arba impregnavimas yra panašus į tapymą, tik reikia sulaukti tam tinkamų sąlygų. Kadangi ką tik nuplovėte terasą, reikės palaukti dvi – tris dienas, kol ji išdžius. Reikia poros valandų, kad impregnantas gerai įsigertų į medieną, todėl geriausia nepradėti darbo karštą dieną arba vidurdienį. Tam labiau tiks ankstyvas rytas arba ankstyvas vakaras, be to, atkreipkite dėmesį į orų prognozę, nes pageidautina, kad terasa porą dienų nesušlaptų.

Pirmiausia uždenkite sritis, kurias reikia apsaugoti (sienas ir pan.). Geriausia didelius terasos plotus tepti voleliu, o teptuką pasilikti sunkiai pasiekiamoms vietoms. Kadangi teptukas paima mažiau impregnanto, nei volelis, dosniai pamerkite jį į impregnantą. Jei užtepsite per daug, perteklių nuimti galite braukdami teptuku atgal, kol dažas dar neišdžiuvo. Stenkitės neužtepti impreganto ant jau užteptos ir išdžiuvusios srities, nes spalva toje vietoje bus tamsesnė. Nepamirškite padailinti ir suolelio bei turėklų.

Kai pabaigsite darbuotis teptuku, čiupkite volelį ir padenkite didelius terasos plotus. Tepant voleliu, impregnantas pateks ir į tarpus tarp lentų. Pabaigę darbą, stebėkite kaip impregnantas džiūsta. Jei pastebėsite blizgančias balutes, perbraukite teptuku į priešingą pusę, kad perteklius pasiskirstytų aplinkui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis