Principai, kuriuos reikėtų žinoti įsirengiant baseinėlį

Norint kieme turėti baseinėlį, nebūtina mąstyti apie didelio ploto betoninę vandens "lovą" apklijuotą plytelėmis. Tokie objektai, nepaisant to, kad yra tikrai išvaizdūs daug kainuoja, be to, juos sunkiau įsirengti patiems. Išeitis šiuo atveju galėtų būti biobaseinas, leidžiantis jums rinktis norimą formą ir atsieinantis mažiau nei įprasti baseinai. Be to, šiek tiek pasidomėję ir pasipraktikavę, jį galėsite įsirengt ir patys.

Biobaseinų formavimo ir įrengimo etapai:

Pirmas žingsnis būtų iškasti norimo dydžio ir formos duobę. Reikėtų atsižvelgti į žmonių, besinaudosiančių biobaseinu kiekį ir tai, kiek priežiūros galėsite jam skirti. Duobėje reikėtų formuoti krantų nuolydžius nuo 10 iki 60 laipsnių. Dėl konstrukcinių ypatumų, optimaliausia, jei kieme esančio baseinėlio gylis nebūtų didesnis nei reikalinga - maksimalus gylis turėtų siekti apie 2 metrus. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį ar baseine plaukios vaikai - tokiu atveju reikėtų daryti nuožulnesnius kraštus ir mažesnį gylį. Formos pasirinkimą lemia vandens telkinio paskirtis - jei jame bus intensyviai plaukiojama, reikėtų pasirinkti taisyklingą, lašo formos duobę, o jei baseinėlio paskirtis daugiau dekoratyvinė, galima ją daryti įmantresnę.

Iškasus ir parengus duobę, montuojama reikalinga technika. Visų pirma, tai vandens cirkuliavimo ir filtravimo sistema, kadangi dažniausiai tokiu baseinu siekiama pakeisti ne tiek kūdrą, kiek standartinį betoninį ar plastikinį baseiną. Todėl vandens švarumas yra labai svarbus. Kokybiškos filtravimo įrangos kaina prasideda nuo maždaug 600 eurų.

Atlikus šiuos darbus pirmiausia patiesiamas apsauginis geotekstilės audinys, kuris apsaugos kitus sluoksnius nuo galimos žalos dėl akmenų ar šaknų.

Tuomet ant geotekstilės pakloto tiesiama speciali lanksti ir vandeniui atspari (EPDM) danga. Visos įrengtos vandens cirkuliavimo sistemos įrangos yra atlenkiamos, kad nepasiliktų po dangomis. 

Įrengimo žingsnius galite pamatyti galerijoje:

Norint užtikrinti, kad baseinas bus tikrai tvirtas, atliekami šie veiksmai. Pirmiausia patiesiamas pirmasis struktūrinis tinklas.Vėliau, sumaišius susmulkintą kvarcą su netoksiška derva, mišinys yra paskleidžiamas per visą baseino paviršių. Išdžiūvus šiam sluoksniui reikia imtis kitų sluoksnių: yra klojamas antras struktūrinis tinklas, kad sutvirtintų paskutinį sluoksnį. Ant jo yra padengiamas susmulkintas akmuo su pasirinkta apdaila ir specialia derva. Šį sluoksnį irgi reikia paskleisti per visą plotą. Tuomet paviršius pabarstomas smėliu ir paskleidžiamas paskutinis dervos sluoksnis.

Viskam nusistovėjus, pradedame leisti vandenį, atliekami reikalingi aplinkos darbai.

Priežiūra.

Kaip ir įprastame baseine naudinga naudoti minimalų kiekį cheminių preparatų baseino vandeniui skaidrinti. Reikėtų tikrinti chloro lygį vandenyje bei vandens rūgštingumą (PH). Rūgštingumas turėtų būti neutralus - apie 7,2. Taip pat baseiną reikės prižiūrėti ir mechaniškai - kartas nuo karto išvalyti filtrus,nuvalyti dugną, išrinkti prikritusius lapus. Jei esate reiklūs ir galite skirti daugiau lėšų įrengimui, galite įsigyti UV lempas baseinams, kurios naikina dumblius, bakterijas, parazitus, ozonatorius, kurie prisotina vandenį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis