7 medinio kubilo priežiūros ir naudojimo patarimai

Atsipalaidavimas kubile yra pramoga visais metų laikais, tačiau ypatingai ji suaktyvėja vasarą, kai nuo namų ar pirties iki kubilo gali nueiti nors ir basas. Jei ir jūs, susižavėjęs tokia perspektyva, sumanėte kubilą įsigyti, pastebėsite, kad jie gaminami ne vien iš medienos.

Būsime atviri - medinis kubilas, lygiai taip pat kaip medinė tvora ar paprastų lentų terasa reikalauja daugiau priežiūros nei jo broliai iš modernesnių medžiagų. Kita vertus, medinio kubilo pusėje stovi du dalykai, kurių nepakeis jokia nauja medžiaga - natūralumas ir tradicijos. Tad kaip rūpintis jūsų mediniu kubilu?

1. Išbrinkinimas. Naujai naudojamą medinį kubilą reikia išbrinkinti. Brinkinimas padės medienos poroms prisigerti drėgmės ir neleis pro šonus lašėti vandeniui. Naujas kubilas iš tiesų turi būti šiek tiek nesandarus (tik šiek tiek – jei į tarpą galite įkišti pirštą, vadinasi, jau kažkas negerai). Plastikiniai ar kitų medžiagų (pavyzdžiui, nerūdijančio plieno) kubilai tokios problemos neturi. Termiškai apdorotos medienos kubilai taip pat pasižymi ženkliai mažesniu laidumu, o gerai iš tokios medienos pagamintų kubilų gali nebereikti brinkinti.

Brinkinimas vyksta paprastai – tiesiog reikėtų pripilti kubilą vandens sklidinai ir palikti iki 5 parų.  

2. Impregnavimas. Impregnavimas bent iš dalies apsaugo medieną nuo neigiamo drėgmės poveikio. Tai reikėtų atlikti bent kartą per metus. Tiesa, medinį kubilą greičiausiai pasirinkote dėl natūralumo, todėl verčiau impregnantu ar antiseptiku padengti kubilo išorę, o ne jo vidų. Jei norite, kad mediena išlaikytų savo spalvą, kubilo lentas iš išorės galite padengti natūraliu medienos aliejumi. Taip pat teigiama, kad kaip dalinis impregnantas gali veikti ir vandenyje ištirpinta jūros druska.

3. Drėgmė. Kubilo mediena neturi perdžiūti. Žinoma, jeigu taip ir atsitiko, tai nėra tragedija - tiesiog turėsite kubilą iš naujo išbrinkinti. Todėl patartina šiltuoju metų laiku kubilą laikyti pripiltą, o jeigu prireikė jį išleisti (norite pavalyti ar ką nors pataisyti), nereikėtų palikti jo ilgam. Atsižvelkite į tai, kad kubilo nereikia prileisti iki pat viršaus (natūralu, kad įšokę žmonės jo lygį pakels ir vanduo liesis). Reikėtų palikti bent 10-15 centimetrų vandens iki viršaus, žinoma, žiūrėkite pagal patogumą.

4. Žiema. Ankstesnis patarimas galioja šiltuoju metų laiku. Nors kubilą naudojate ir žiemą (o kai kurie teigia, kad tik tada ir atsiskleidžia tikroji karšto kubilo magija), geriau vandens jame nuolat nelaikyti. Savaime suprantama, tai apsaugo nuo sušalusio vandens plėtimosi ir rizikos pažeisti ar netgi sulaužyti medinį kubilą. Gera žinia ta, kad žiemą pakanka drėgmės iš aplinkos, todėl dažnai pavasariop nereikia daryti nieko papildomai. Tiesa, jeigu vanduo vis tik sunkiasi, galite iš naujo pabrinkinti kubilą ar tiesiog šiek tiek paveržti ant kubilo esančius lankus.

Shutterstock nuotr.

5. Uždengimas. Atrodo elementaru, tačiau kubilą, kurio nenaudojate, geriausia yra uždengti. Tai daroma dėl šiukšlių, gyvūnų patekimo į vandenį, o jeigu turite mažų vaikų, nebloga mintis tai atlikti dėl jų saugumo. Gamintojų kubilai dažnai yra komplektuojami jau su dangčiu. Jei pirkote be dangčio, galite jį arba pasigaminti ar naudoti plėveles – jos bent jau apsaugos nuo šiukšlių.

6. Vandens keitimas ir valymas. Kaip ir minėta, kubilo medienai daug naudingiau, jeigu jame nuolatos bus vandens. Kadangi dažnai keisti vandenį yra nelabai ekonomiška, patariama vandenį valyti. Tam skirtos įvairios cheminės dezinfekcinės priemonės nuo bakterijų bei dumblių bei priemonės vandens skaidrinimui. Praktiškai tos pačios priemonės naudojamos ir lauko baseinuose. Tai ne tik padės geriau apsaugoti medieną, tačiau ir jus pačius – natūralu, kad nešvariame vandenyje veisiasi daugiau bakterijų.

Aktyviai naudojantis kubilu, vandenį reikia valyti reguliariai. Jeigu ilgą laiką pamiršote tai padaryti, tokiu atveju atliekama vadinamoji „šoko procedūra“. Jai naudojami produktai, sudėtyje turintys bromo, aktyvaus deguonies arba chloro.

7. Švara. Prieš maudynes kubile patartina būti nusiprausus po dušu – juk jeigu į kubilą sulips 6 žmonės, turintys tikslą jame nusiplauti purvą, greitai jame būti smagu nebus nei vienam.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis