Aplinkos tvarkymas šį rudenį: svarbiausios užduotys

Rudeninis sodas turi savito žavesio, tačiau krentantys įvairiaspalviai lapai mums ir primena, jog metas paruošti aplinką žiemai. Darbų yra išties nemažai, tačiau pabandėme išskirti 7 pagrindinius, kuriuos būtina atlikti prieš prasidedant šaltajam metų laikui.

1. Rudenį takeliuose gali priaugti samanų ir kerpių, todėl būtina išvalyti visus tarpelius ir plyšius. Tam geriausiai tinka šluotos, grindinio šepečiai bei specialūs šiam darbui skirti peiliai.

2. Apsaugokite namus nuo galimo potvynio bei vabalų antplūdžio: išvalykite latakus. Jie gali ne tik užsikimšti – tai ideali vieta veistis įvairiems vabzdžiams. Šiam darbui pasirinkite įrankį ilgu kotu, kuriuo galėtume ir grandyti, ir valyti latakus.

3. Visai netrukus prasidės lietingas ir vėjuotas oras. Tad verta pasirūpinti medžių šakomis t.y. nupjauti nereikalingas šakas, kurios šiaip ar taip po audros gali bjauroti aplinką. Tam itin tiks specialios žirklės šakoms genėti. Įsitikinkite, kad jos turi tvirtą mechanizmą.

4. Pasirūpinkite veja. Su samanomis vejoje susiduria daugelis sodininkų, o ruduo puikus metas jas pašalinti kartu su lapais ir įvairiomis susikaupusiomis lūženomis. Šiam darbui naudokite specialų vejai skirta grėblį. Rudenį taip pat vertėtų išvėdinti veją t.y. pradurti joje mažas skyles, kurios leistų orui ir mineralams lengviau pasiekti žolės šaknis. Šis metų laikas tinkamiausias, nes žolė vis dar auga, o oras jau nėra sausas.

5. Sodinkite gėlių svogūnėlius. Iki žiemos jie įleis šaknis, o pavasarį jūsų sodai pasipuoš žiedais. Svarbu iškasti svogūnėliui tinkamo gylio duobę. Pavyzdžiui, 6 cm svogūnėlis turėtų būti kasamas į 12-18 cm gylio duobę. Svogūnėlį reiktų sodinti nosimi žemyn. Šiam darbui naudokite daržininko kastuvėlį, kuris būtų pritaikytas įvairaus kietumo dirvai.

6. Pasirūpinkite ilgamečiais augalais: pašalinkite nudžiūvusius lapus ir kotus. Tai galima daryti rankomis arba greičiau – naudojantis sekatoriumi. Pasirinkite tokį įrankį, kuriuo galėtumėte kirpti tiek storesnes, tiek plonesnes šakas.

7. Bendra švara. Ruduo puikus metas pataisyti gėlynų ir komposto aptvarus, pašiūres. Pasirūpinkite lauko baldais.

Primename, kad vyksta Daraupats.lt ir „Fiskars“ organizuojamas konkursas, kuriame galite laimėti šakes kompostui ir universalų grėblį. Jame dalyvauti galite ČIA

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis