Medinės tvoros atnaujinimas: ką reikia žinoti

Kiekvienas, savo sklypą juosiantis ar jį dalinantis medine tvora, žino, kad tokia tvora reikalauja daugiau priežiūros. "Tačiau medinė tvora yra graži", galėtų pasakyti šis savininkas ir su tuo ginčytis nelabai pavyktų. Po drėgnesnių šaltojo metų laiko orų tvoros būklė gali būti pasikeitusi į blogesniąją pusę, o jei dar keletą metų nieko jos labui nedarėte, staiga galite pastebėti, kad jos išvaizda itin suprastėjusi. Tad tokią tvorą reikės nudažyti.

Paruošimas. Galbūt prieš tai norėsite tvorą išardyti, pakeisti statinius – to gali prireikti. Per metus tvora aplimpa įvairiomis šiukšlėmis, žiedadulkėmis, vietomis būna nusėsta vabzdžių, pradeda samanoti ar netgi pūti. Prieš dažant tvoros paviršius turi būti švarus nuo dulkių ir kitų nešvarumų.

Atsiradusius nedidelius tvoros paviršiaus nelygumus galima palyginti švitriniu popieriumi, tačiau rimtesnės bėdos, tokios kaip medienos puvimas, efektyviausiai išsprendžiamos tiesiog pakeičiant statinį ar kitą tvoros dalį. Ją galite uždažyti, tačiau tai tik paslėps problemą, o jos neišspręs.

Medinei tvorai kenkia drėgmė, UV spinduliai, medieną mėgstantys vabzdžiai, grybelis. Todėl prieš apdailinant tokią tvorą ją dar reikėtų impregnuoti. Tiesa, impregnantas medienoje išliks ilgiau nei reikės atnaujinti dažų sluoksnį, tad jei tvoros paviršių impregnavote įrengdami tvorą ar praėjusį kartą kai ją atnaujinote, to daryti papildomai gali ir neprireikti.

Kuo dengti. Patarimas čia labai paprastas - geriausia rinktis pagal tai, kas jums gražu ir tinka. Tačiau renkantis spalvą ar atspalvį nereikia pamiršti, kad šiais laikais dažai, be matomos estetinės funkcijos atlieka ir apsauginę funkciją, taip pat skiriasi savo ilgaamžiškumu (o tai reiškia mažiau darbo jums). Tiesa, čia pat reikia prisiminti, kad ilgiau tarnaujantys dažai kainuoja brangiau.

Medinę tvorą paprastai rekomenduojama dažyti dviem sluoksniais. Tačiau tuomet iškyla problema: medienos paviršius yra gražus, didelis dažų kiekis užgožia jos faktūrą, o tai patinka ne visiems savininkams.

Tradicinis būdas medieną lakuoti gal ir atrodys gražiai, tačiau reikalaus dar dažnesnio atnaujinimo, be to, įprastinis lakas prastai apsaugos tokią struktūrą, tą patį galima pasakyti ir apie įprastą alyvą. Todėl norintiems išryškinti medienos grožį, tačiau kartu suteikti ilgesnę apsaugą, galima dairytis į dažyves, kurios atliks abi šias funkcijas ir nekainuos itin daug.

Dažant galioja elementarūs dažymo lauke patarimai: dirbti sausu oru, saugoti, kad drėgmė dažymo ir džiuvimo metu nepatektų ant tvoros. Taip pat dažymui geriausia pasirinkti rytą arba vakarą, nedirbti saulės atokaitoje, kad nesusidarytų pūslės ir tvora džiūtų tolygiai ir ne per greitai. Taip pat patartina nepatingėti perskaityti ir laikytis ant produkto nurodytų gamintojo reikalavimų.

Kada atnaujinti. Medinę tvorą neišvengiamai reikės atnaujinti, tačiau nuo pasirinkto produkto kokybės, darbo atlikimo ir netgi aplinkos sąlygų priklausys kaip dažnai. Gali būti, kad ilgesnė medinė tvora bus veikiama nevienodai, todėl reikės atnaujinti tik dalį jos. Pasirinkus ne pačius pigiausius dažus, atnaujinimą gali prireikti atlikti po 4-6 metų, o patys geriausi dažai tinkamai įrengus ir esant normalioms aplinkos sąlygoms gali tarnauti ir iki dešimtmečio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis