Kodėl ir kaip aeruoti veją

Jei pastebėjote, kad jūsų veja neatrodo geriausiai arba, kad vanduo nesusigeria per dirvos paviršių, gali būti laikas aeruoti veją. Aeracija yra procesas, kuriuo leidžiama augalų šaknims gauti deguonies.

Vejos aeravimo poreikio nustatymas

Molingose dirvose ir vejose augančios vejos gali būti ypatingai reiklios papildomam deguoniui, ypač joms ilgainiui sutankėjus. Naudodami kastuvą, iškaskite trisdešimties kvadratinių centimetrų dydžio ir maždaug penkiolikos centimetrų gylio duobę ir apžiūrėkite. Jei žolės šaknys neprasiskverbia į dirvą daugiau kaip per penkis centimetrus, aeracija jūsų vejai būtų naudinga.

Pastaba: Neaeruokite vejos, kuri buvo pasėta arba užklota velėna mažiau nei prieš metus.

Vejos paruošimas aeracijai

Vieną arba dvi dienas prieš aeraciją, kruopščiai palaistykite savo veją. Vejos palaistymas padės aeratoriui daug lengviau prasiskverbti į dirvą. Pažymėkite drėkinimo purkštukų galvutes ir kitus paslėptus objektus, kad galėtumėte juos apeiti šioje vietoje dirbdami su aeratoriumi.

Vejos aeracija

Per visą žolę pravažiuokite aeratoriumi tokiu raštu, kad visą teritoriją "apimtumėte" tik vieną kartą.

Ant aeruotos vejos pabarstykite komposto arba smėlio

Po aeracijos,atliekos gali būti paliktos ant žemės, kad galėtų supūti, arba sugrėbkite jas į krūvas ir sumeskite į kompostavimo dėžę. Kita vertus, tai nėra būtina, nes joms natūraliai suirti gali prireikti maždaug nuo dviejų iki keturių savaičių. Skylutėms užpildyti, ant vejos pabarstykite komposto (vietoje komposto gali būti naudojamas smėlis arba durpės).

Po aeracijos galite pabarstyti žolės sėklų ir trąšų ant vejos, nes tai yra puikiausias metas tam padaryti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis