Kaip žinoti, ar medį galima kirsti?

Pavasaris yra pats metas apsitvarkyti aplinką ir neretas namų savininkas pradeda tai nuo medžių. Džiugu, kad daugėja sąmoningų žmonių, kurie prieš kirsdami medį pasidomi, ar jie gali atlikti šį veiksmą. Sulaukėme dar dviejų klausimų iš skaitytojų būtent šia tema.

Konsultuoja Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Brigita Stankevičiūtė.

1. “Norėčiau nupjauti arti namo augančias dvi tujas. Jos yra labai aukštos ir auga labai arti namo. Ar reikalingas savivaldybės leidimas? Ar dekoratyvinių medžių tvarkymas savo kieme yra ribojamas?“

Savivaldybės leidimą šalinti medžius ir krūmus reikia gauti tuo atveju, jeigu tujos auga valstybinėje žemėje. Privačioje žemėje gauti savivaldybės leidimo nereikia, jeigu tujos nepriskirtos saugotiniems medžiams ir krūmams. Kriterijų, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, priskiriami saugotiniems, sąrašas nustatytas Vyriausybės 2008 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 206.

Shutterstock nuotr.

2. "Sveiki, norėtumėme sužinoti, ar galima nupjauti medžius Žvėryno rajone, Vilniuje,
kurie yra bendrame kieme?"

Atsakymas labai panašus, kaip ir tujų atveju.

Savivaldybės leidimą šalinti medžius ir krūmus reikia gauti tuo atveju, jeigu medžiai auga valstybinėje žemėje. Privačioje žemėje gauti savivaldybės leidimo nereikia, jeigu medžiai nepriskirtini saugotiniems medžiams ir krūmams. Kriterijų, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, priskiriami saugotiniems, sąrašas nustatytas Vyriausybės 2008 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 206.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis