Kaip sode panaudoti akmenis

Teisingai parinkti akmenys dera tiek prie visuomeninio pastato, tiek prie gyvenamojo namo ir prisideda prie natūralaus gamtovaizdžio kūrimo. Naudoti akmenis galima atvirose erdvėse, šalia vandens telkinių, takų posūkiuose, prie medžių ir krūmų, prie laiptų ir praktiškai visur, kur tik sugalvosite.

Lauko rieduliai

Didesni, laiko ir gamtinių procesų gludinti akmenys, turi didelius šansus tapti deficitu, nes yra intensyviai naudojami aplinkos puošimui. Tačiau net ir radę tinkamą akmenį, ypač kur nors užmiestyje, prieš ko nors imdamiesi, turėtumėte būti tikri, ar galite jį pasiimti ar parsivežti.

Skaitykite: akmenys kraštovaizdžiui - kur juos rinkti, o kur neliesti

Tikrai neverta rinktis bet kokių akmenų - geriausia bent jau turėti idėją, ką su jais norite nuveikti ir akmenis rinktis pagal dydį, aukštį, rūšį, ar jų reljefą. Per didelis kiekis skirtingo dydžio ar spalvos akmenų kuria chaotišką vaizdą, kita vertus, jei sudėsite juos kontrasto principu bei pagyvinsite augalais, jie gali sudaryti darnią kompoziciją.

Shutterstock nuotr.

Akmenys jūsų aplinkai suteikia natūralumo. Apvalių kontūrų riedulių nereikėtų dėti šalia briaunuotų akmenų. Taip pat estetinį vaizdą dažniausiai darko pavieniai maži akmenys,

Gamtiniai kietų rūšių akmenys yra naudojami šiuolaikiškuose soduose, juos galima komponuoti grupėmis, o jei radote didelį riedulį - palikti jį vieną. Jo masyvumas gali atlikti ne tik dekoratyvinę, tačiau ir praktinę funkciją, kaip vieta atsisėsti ir pailsėti.

Shutterstock nuotr.

Tašyti akmenys

Norintys žengti papildomą žingsnį, akmenis gali apdirbti ir sukurti grubias geometrines formas.

Nemaža dalis kraštovaizdžio specialistų pataria akmenis dėlioti taip, kad jie ne pavirstų dirbtinais elementais, o pasitelkti fantaziją ir komponuoti taip, lyg jie atsitiktinai buvo išmėtyti ir tarsi buvo čia visuomet. Akmenys gali būti sudedami atskirai ar grupėmis. Tašyti, uolas primenantys akmenys šį įspūdį tik pastiprintų: jie tarsi iškyla iš žemės gelmių, dalindamiesi vietą su prie kraštovaizdžio prisitaikiusiomis gėlėmis ir krūmais. Tai ypač naudinga įrengiant alpinariumus.

Skaitykite: kaip teisingai panaudoti akmenis alpinariumui

Iš akmenų skaldos ar mažų gludintų akmenukų galite įsirengti taką. Šviesūs tokių takų paviršiai gerai matomi tamsiame augalų fone, naktį.

Shutterstock nuotr.

Iš akmenų galima kurti ir simbolines skulptūras - juk ne vienos tautos tautosakoje akmenys užėmė svarbią vietą, ne išimtis ir lietuviai. Kita vertus, galite net ir palikti estetiką nuošalyje bei pasinaudoti praktiniais akmenų privalumais, pavyzdžiui, susimūryti nuosavą lauko židinį.

Tačiau prisiminkite, kad nors akmenys gali praturtinti aplinką, bet gali ir pabloginti vaizdą, todėl reikia ypatingo pastabumo bei meninio skonio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis