Svarbu ne tik užklupus lietui: lietvamzdžių ir latakų įrengimo patarimai

Lietingoje Lietuvoje lietaus vandens surinkimo ir nuvedimo sistema yra labai reikalinga. Ji ne tik apsaugo namo konstrukciją, jus pačius bei kiemą nuo bereikalingo lašėjimo, tačiau ir leidžia surinkti lietaus vandenį, kurį galėsite panaudoti vėliau.

Lietaus nuvedimo sistemos pagrindinės dalys yra stoglovis arba latakas (horizontaliai prie stogo tvirtinamas elementas) bei lietvamzdis (vertikalus su stoglatakiu jungiamas elementas). Jie gaminami iš tų pačių medžiagų.

Stoglatakiai ir lietvamzdžiai gali būti keleto pagrindinių formų, iš kurių dažniausios yra pusapvalės, apvalios ir stačiakampės. Funkciškai tai dažnai jokio didesnio skirtumo nesudaro, todėl daugiausia renkamasi pagal estetiką ar derinant prie pastato architektūrinių sprendimų.

Šios sistemos parametrai yra apskaičiuojami pagal stogo, kurį reikės nusausinti, plotą. Tai - vadinamasis efektyvus stogo plotas. Latako nuolydis dažniausiai yra ~2,8 mm/1 m. Nuolydis būtinas ne tik todėl, kad vanduo greitai nubėgtų, tačiau ir dėl to, kad žiemą jis neužšaltų latakuose ir jų negadintų. Parinkus tinkamą nuolydį ši problema nekamuos. Iki 100 m2 stogo plote dažnai galima išsiversti ir su vienu platesniu lietvamzdžiu.

Medžiaga, iš kurios pagaminti jūsų stoglatakiai ir lietvamzdžiai nulemia keletą svarbių dalykų. Latakai gali būti plastikiniai ir metaliniai.

Plastikiniai lietvamzdžiai ir latakai yra gaminami iš PVC (polivinilchlorido).

Plastikinių latakų ir lietvamzdžių privalumai:

* Tokie lietvamzdžiai yra pigesni nei metaliniai;

* Paprastesnis montavimas, kurį galite atlikti patys;

* Tylesni – plastikas geriau sugeria vandens keliamą garsą.

Trūkumai:

* Plastikiniai lietvamzdžiai jautresni aplinkos pokyčiams, todėl labiau "vaikšto" šylant ir šąlant;

* Trumpiau tarnauja jų spalva (funkcionalumai tai įtakos nedaro)

Metalinės sistemos

Plieniniai lietvamzdžiai yra populiariausias pasirinkimas iš metalinių sistemų. Šie lietvamzdžiai gali būti cinkuoti arba dažyti. Renkantis reikėtų atkreipti dėmesį, kad sistema bus atsparesnė rūdims, jei yra dažyta iš abiejų pusių. Kitos lietaus vandens nuvedimo sistemos, tokios kaip vario ar aliuminio dėl savo kainos pasirenkamos rečiau.

Metalinių sistemų privalumai

* Metaliniai lietvamzdžiai – tai itin ilgaamžė sistema;

* Itin atspari nepalankioms oro sąlygoms;

* Pasižymi solidžia išvaizda.

Trūkumai:

* Kaina – nuo maždaug trečdalio didesnė nei plastikinių;

* Daugiau darbo bei įgūdžių montuojant – geriau patikėti profesionalams;

* Rūdijimas (tiesa, jei konstrukcija kokybiškai įrengta, dengiantis paviršius nepažeistas ar pilnai uždažytas, tai neturėtų būti problema).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis