Karšto vandens kubilų rūšys: kurį pasirinkti?

Kubilas yra greitas ir patogus būdas su draugais ar artimaisiais lauke pasimėgauti karšto vandens malonumais. Jį galite pastatyti praktiškai kur jums patinka (tiesa, neverta jo statyti po medžiais) ir netgi jį perkelti ne tik į kitą kiemo vietą, tačiau net ir į kitą šalies galą.

Nors tradicinis kubilas vaizduotėje galbūt piešiamas kaip pat medienos produktas, šiuolaikinis praktiškumas lėmė, kad kubilai šiais laikais gaminami net iš keleto medžiagų.

Tradiciniai mediniai kubilai pasižymi autentiškumu, deja, tai lemia ir keletą kitoms rūšims nebūdingų skirtumų. Jie gaminami iš spygliuočių – pušies, maumedžio, eglės ar net raudonojo kedro. Nuo rūšies priklauso ir jo tarnavimo laikas, o taip pat ir išvaizda. Mediniai kubilai, kontaktuodami su vandeniu natūraliai tiesiog pradėtų pūti, todėl jais reikia pasirūpinti papildomai, tarkime, reguliariai impregnuoti iš išorės.

Nauji mediniai kubilai yra brinkinami pripilant vandens ir paliekant kelioms paroms – kadangi medis yra „vaikščiojanti“ medžiaga, jis susitraukia ir išsiplečia. Naujas ar seniai naudotas kubilas turi tarpų, kurie užsilygina, kai kubilo lentos išbrinksta. Šiltuoju metu medis džiūva, todėl taip pat rekomenduojama laikyti jį pilną.

Nenorintys tiek vargo, gali rinktis brangesnius kubilus iš termomedienos – tokia, aukšta temperatūra apdorota mediena, yra atspari vandeniui, graužikams, pelėsiui medžiaga, tačiau tuo pat metu išlaiko ir gerąsias medienos savybes.

Plastikiniai (naudojama medžiaga – polipropilenas) kubilai tokie yra tik iš vidaus – iš išorės jie taip pat apdailinti medinėmis lentomis. Juos savininkai renkasi dėl paprastos priežiūros. Kadangi vidinė dalis yra sandari, jo nereikia brinkinti, lentos mažai kontaktuoja su vandeniu, plastikui vanduo praktiškai nedaro jokios įtakos, jis nepūva, nepelija, galite laikyti tuščią ir pilną (tiesa, žiemą vandenį rekomenduojama išleisti iš bet kurio tipo kubilo, kad ledas nesulaužytų konstrukcijos).

Pagrindinis tokios rūšies kubilo trūkumas – jausmas. Įsėdus nugara nesiliečia į medį (kaip mediniame kubile), todėl toks kubilas iš vidaus panašus į gilią vonią. Medinis kubilas turi ir savitą kvapą, kurio nejausite sėdėdami plastikiniame. Kita vertus, atvirame lauke karštame vandenuje sėdintį poilsiautoją gali stimuliuoti ir kiti pojūčiai. Plastikiniai kubilai taip pat kiek greičiau atvėsta nei mediniai.

Beveik tokiu pat principu gaminami ir nerūdijančio plieno kubilai – vidus gaminamas iš metalo, kubilo apdaila – iš medienos. Pasižymi praktiškai tokiais pačiais privalumais (lengva priežiūra) bei trūkumais (autentiškumo stoka) kaip ir plastikiniai kubilai, tiesa, metaliniai kubilai kiek greičiau įkaista.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ką reikia žinoti apie karšto vandens kubilus
7 medinio kubilo priežiūros ir naudojimo patarimai

Krosnelės

Vanduo kubile yra prišildomas krosnelės pagalba. Optimali temperatūra yra apie 40 laipsnių. Kubilai iki optimalios temperatūros prišyla skirtingai, tačiau dažniausiai ją pasiekia per 2-3 valandas. Krosnelės gali būti įvairių rūšių, priklausomai nuo įmontavimo vietos bei naudojamos kuro rūšies.

Krosnelė gali būti įmontuota pačiame kubile bei primontuota prie jo. Pirmasis variantas yra pigesnis, tačiau tuomet kubilas praranda nedidelę dalį naudojamo tūrio ir tokio paties skersmens kubile tilps vienu-dviem žmonėmis mažiau. Krosnelės taip pat gali būti gaminamos iš skirtingų medžiagų – nerūdijančio plieno ir metalo. Kubilas su metaline krosnele kainuos pigiau. Neskaitant to, abi krosnelių rūšys pasižymi panašiomis savybėmis.

Kuro rūšis dažniausiai yra jūsų pasirinkimas. Šiuolaikinius kubilus galima šildyti ir dujų bei elektros pagalba. Įvertinkite išlaidas, maudymosi dažnumą ir netgi kubilo pastatymo vietą (ar aplinkiniams netrukdys iš krosnelės dūmai). Šildyti kubilus ne kietu kuru yra neabejotinai patogiau, tačiau kietu kuru šildomi kubilai yra pigesni. Krosnelių rūšys įkaista daugiau mažiau vienodai. Kietu kuru kūrenamoms krosnelėms naudojamos malkos, briketai, kartais ir anglys.

Kuo didesnis kubilas, tuo daugiau žmonių jame sutilps. Kubilų gyliai dažniausiai orientuojami į vidutinį žmogų, tačiau perkant svarbu žiūrėti ne į aukštį, o pasiteirauti apie vandens gylį. Jis paprastai siekia 70-100 cm. Dažniausi kubilų skersmenys yra apie 180-200 cm.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis