Kaip prižiūrėti kepsninę?

Jei mėgstate ruošti mėsą kepsninėje, greičiausiai žinote, kad palikti jos apskretusios – nevalia. Ant grotelių susikaupę riebalai ir aliejus kepant išskiria gaižų kvapą, kuris tikrai nepagerina maisto skonio. Prie grotelių prilipusi anglis maisto taip pat nepuošia, jau nekalbant apie elementarią higieną ir estetiką. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti kepsninę, kad maisto skonis būtų tobulas, o prietaiso nereikėtų prieš laiką išmesti?

Jei mėgstate ruošti mėsą kepsninėje, greičiausiai žinote, kad palikti jos apskretusios – nevalia. Ant grotelių susikaupę riebalai ir aliejus kepant išskiria gaižų kvapą, kuris tikrai nepagerina maisto skonio. Prilipusi anglis maisto taip pat nepuošia, jau nekalbant apie elementarią higieną ir estetiką. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti kepsninę, kad maisto skonis būtų tobulas, o prietaiso nereikėtų prieš laiką išmesti?

Švarios grotelės – skanus maistas

Maistą reikia dėti tik ant švarių grotelių – jas reikėtų išvalyti kiekvieną kartą prieš naudojantis ir pasinaudojus kepsnine. Užkūrę ugnį leiskite grotelėms smarkiai įkaisti. Palikite bent penkioms minutėms – ugnis nudegins riebalus, maisto ar padažo likučius – dėl to juos bus lengva pašalinti. Nepamirškite iškaitinti abiejų grotelių pusių. Tuomet metaliniu šepetėliu arba šveitimo padu gerai nušveiskite groteles. Šveitimo padu ypač patogu išvalyti sunkiau prieinamas vietas, išvalyti prilipusį padažą ar sūrį. Groteles puikiai išvalysite ir natūraliomis priemonėmis – perpjautu svogūnu ar citrina.

Galiausiai nuvalykite groteles drėgnu skudurėliu – tai padės surinkti likusias dulkes, maisto gabalėlius ar prikibusius šepečio šerius. Būkite ypač atidūs, kad neliktų prikibusių šepečio šerių, nes patekę į maistą jie gali sukelti rimtą grėsmę sveikatai ir net gyvybei.

Jei prieš kepdami ištepsite groteles aliejumi, kepamas maistas prie jų neprilips. Sudrėkinkite aliejumi popierinį rankšluostį ar vatos gabalėlį ir žnyplėmis tolygiai padenkite juo groteles. Tik nepersistenkite – jei aliejus nuvarvės ant įkaitusių anglių, gali kilti didelė liepsna.

Kepsninės valymas

Kepsninė turi būti valoma ne dažniau nei kartą ar du į metus. Jei turite garų valytuvą, galite pasinaudoti juo tiek kepsninei, tiek grotelėms išvalyti. Kadangi tai reikmenys, kurie liečiasi su maistu, naudokite švelnų enziminį, o ne cheminį valiklį.

Galima kepsninės vidaus ir nevalyti – tuomet kepant joje geriau išsilaikys reikiama temperatūra. Paprasčiausiai popieriniu rankšluosčiu išimkite maisto likučius, bet negrandykite.

Groteles plauti, ypač sezono metu, galima ir dažniau. Atidedant kitam sezonui grotelės turi būti švarios. Patogiausia jas plauti lauke, pasidėjus ant žemės. Į kibirą įpilkite karšto vandens ir indų ploviklio. Jame sumirkytu šepečiu nušveiskite groteles iš abiejų pusių, tuomet švariai nuskalaukite. Išplovę, groteles visiškai išdžiovinkite ir ištepkite aliejumi – tai apsaugos jas nuo rūdžių.

Nepamirškite ir kepsninės išorės – maždaug kartą į mėnesį ar rečiau nušveiskite prietaisą skudurėliu su valikliu, kad neprarastų spindesio.

Pasinaudojus kepsnine…

Bet kuris patyręs šeiminkas jums patvirtintų, kad auksinė taisyklė – niekuomet nepalikti pelenų kepsninėje. Mat jei pelenai sudrėks, išvalyti kepsninę bus tikrai sudėtinga. Laimei, dauguma šiuolaikinių grilių turi pelenams skirtus padėklus.

Pasinaudoję, nepamirškite užengti kepsninės dangčiu, kitaip ji netruks surūdyti. Laikykite kepsninę sausoje ir švarioje vietoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis