Ką daryti, kai kaimyno akmenys griūva į svetimą sklypą

Portalo skaitytojo, gyvenančio Vilniaus rajone, Didžiojoje Riešėje, sklypas ribojasi su kaimyno sklypu – jie atitverti tinkline tvora. Prie pat tvoros kaimynas sukrovė pusantro metro aukščio akmenų krūvą ir malkų. „Akmenys ne kartą griuvo į tvorą, kurią pats stačiau. Pyktis su kaimynu nenoriu, tačiau akmenų ir malkų krūvos stovi jau trečius metus. Būčiau labai dėkingas, jeigu paaiškintumėte, ar reglamentuoti atstumai krauti panašius daiktus", – klausia portalo skaitytojas.

Paklausime nurodyti daiktai, sako Vida Aliukonienė, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos vyriausioji specialistė, nėra statiniai, jų atžvilgiu statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatos netaikomos.

Kokiu atstumu nuo sklypo ribų gali būti laikomi daiktai, nereglamentuota. Tačiau Žemės įstatyme nurodyta, kad žemės savininkai ir kiti naudotojai privalo savo naudojamuose žemės sklypuose vykdydami ūkinę ir kitą veiklą, nepažeisti gretimų žemės sklypų savininkų ar naudotojų ir gyventojų teisių ir įstatymų saugomų interesų.

„Jeigu su kaimynu nepavyksta susitarti, ginčas sprendžiamas civilinius santykius reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka – dėl pažeidžiamų teisėtų interesų belieka kreiptis į teismą“, – sako Statybos inspekcijos atstovė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis