Terasa: kokią medieną pasirinkti?

Prie nuosavo namo ar sodo namelio pastatyta medinė terasa ne tik atrodo estetiškai patraukliai, bet šiltuoju sezonu tampa tikru traukos centru, kuriame ypatingai gera leisti laisvą laiką skaitant knygą, gurkšnojant gėrimą, bendraujant su šeima bei draugais. Terasos įrengimas nėra itin sunkus statybos procesas, tačiau dėl medienos rūšių įvairovės, gali būti sunku išsirinkti tinkamiausią statybinę medžiagą. Kviečiame susipažinti su medienos rūšimis, naudojamomis statant terasas.

Lietuviško kietmedžio mediena. Tokie Lietuvoje augantys lapuočiai medžiai, kaip: ąžuolas, uosis, nėra populiarūs terasų statyboje dėl kelių priežasčių. Pagrindinės priežastis – tokia mediena yra itin brangi. Ąžuolinę bei uosinę terasą galima laikyti prabangos ir išskirtinumo elementu. Nusprendusiems investuoti į šią medieną reikia žinoti, kad ji yra lengvai veikiama atmosferos (saulės bei drėgmės), todėl ši mediena turi būti termiškai apdorota bei alyvuota.

Spygliuočių mediena. Renkantis spygliuočių medieną, galimi keli pasirinkimo variantai. Gan populiaru naudoti impregnuotą pušies medieną. Pušinės lentos yra džiovinamos gamyklišu būdu bei impregnuojamos giluminiu-vakuuminiu būdu. Tokiu būdu apdorota mediena tampa stabili bei apsaugota nuo pelėsio, grybelių ir kitokių neapdorotai medienai būdingų problemų. Kitas spygliuočių medienos pasirinkimas – termiškai apdorotos spygliuočių lentos. Tokio medienos apdorojimo proceso metu ji yra veikiama aukšta temperatūra, kad būtų sumažintas drėgmės kiekis bei pašalinti sakai. Tokiu būdu apdorota spygliuočių mediena pasižymi termoizoliacinėmis savybėmis ir jos nereikia papildomai impregnuoti.

Maumedis. Maumedis terasų statyboje yra populiarus dėl kelių priežasčių: jis yra patvarus ir ilgaamžis, išsiskiria savo estetinėmis savybėmis bei pasižymi dervingumu, o tai reiškia, kad tokia mediena neturi būti papildomai impregnuojama. Maumedis yra priskiriamas aukštesnės kainų klasės medienai, todėl terasa iš šios medienos – nepigi. Specialistai pastebi, kad ir kokia ilgaamžiška mediena yra maumedis, jis ilgainiui pradeda šerpetoti.

Tropinių lapuočių mediena. Tropinių lapuočių mediena – drėgnųjų miškų mediena. Tropiniai lapuočiai puikiai tinka terasų statybai dėl tokių savo savybių, kaip: tankumas (ši medžiaga yra tokia tanki, kad neįgeria vandens), kietumas, tvirtumas. Terasos statybai pasirinkus šią medieną, galima džiaugtis jos ilgaamžiškumu ir minimalia priežiūra. Vienintelis tokios medienos trūkumas – aukšta kaina, tai brangiausia iš visų gryno medžio dangų.

Medienos kompozito lentos. Medienos kompozitas arba WPC – medžiaga susidedanti iš medienos pjuvenų ir polivinilchlorido. Ieškantiems natūralios medžiagos terasos statymui, ši medžiaga gali pasirodyti nepriimtina, tačiau dėl savo ilgaamžiškumo ir lengvos priežiūros ji yra populiarus pasirinkimas Lietuvoje. Medienos ir plastiko santykis tokiose lentose varijuoja, specialistai pataria rinktis lentas, kuriose medienos pjuvenų yra daugiau nei plastiko, nes tokios lentos yra stabilesnės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis