Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Mediena. Teraslentėms mūsų krašte paprastai yra naudojama spygliuočių mediena (pušis arba eglė). Nors visiems puikiai suprantama, kad mediena nėra itin atspari terasos medžiaga (jai poveikį daro UV spinduliai, temperatūros kaita, krituliai), ji vis tiek lieka vienu iš populiariausių pasirinkimų. Taip yra todėl, nes tai yra natūrali medžiaga, kuri kuria jaukumo ir šiltumo įspūdį, taip pat ant jos gera vaikščioti basomis. Deja, medinei terasai reikia iš tiesų nemažai priežiūros. Ją reikia kasmet atnaujinti, o impregnuoti kartais rekomenduojama net du kartus per metus.

Jeigu nusprendėte, kad visgi norite džiaugtis natūralios medinės terasos teikiamais privalumais, geriausia rinktis termiškai apdorotą medieną. Termiško apdorojimo metu mediena yra veikiama aukšta temperatūra (tokio proceso metu yra sumažinamas drėgmės kiekis joje bei pašalinami sakai).

Termiškai apdirbta mediena yra daug atsparesnė ir labiau pritaikyta lauko sąlygoms, deja, jos kaina yra gan aukšta. Tokios medienos papildomai impregnuoti nereikia, nebent kartais galima alyvuoti, kad mediena neprarastų savo spalvos.

Shuterstock

Tropiniai kietmedžiai. Terasoms už vietines egles ir pušis labiau tinkami yra tropinių kraštų kietmedžiai. Taip yra todėl, kad jie natūraliai yra kur kas labiau prisitaikę prie drėgmės. Tropiniai kietmedžiai yra tokia tanki medžiaga, kad ji tiesiog neįgeria vandens. Ji taip pat pasižymi tokiomis savybėmis, kaip: kietumas, tvirtumas, ilgaamžiškumas. Didžiausias tokios medienos minusas – aukšta kaina, tai brangiausia iš visų gryno medžio dangų.

Kompozitas. Terasos kompozito lentos – statybinė medžiaga, kurią sudaro medienos pjuvenos ir polivinilchloridas. Medienos ir plastiko santykis šiose lentose gali būti skirtingas. Geriausia ieškoti lentų, kuriose šis santykis būtų daugiau nei 50 % medienos naudai, nes kuo daugiau medienos kompozito lentoje, tuo ji stabilesnė.

Nors ši terasos medžiaga nepatiks natūralumo šalininkams, tačiau ji neblogai suderina tiek medžio išvaizdą, tiek plastiko ilgaamžiškumą. Kompozito lentos yra lengvai prižiūrimos, atsparios, ilgaamžės. Jų nereikia papildomai impregnuoti bei dažyti. Kita vertus, ant lentų, kuriose pusę medžiagos sudaro plastikas labiau linkę matytis įbrėžimai, be to, esant karštai saulei tokios lentos yra labiau linkusios deformuotis.

Shuterstock

Plytelės. Terasa nebūtinai turi būti klota medinėmis lentomis, estetiškai joje gali atrodyti ir plytelės. Plytelės yra tinkamos terasoms, nes jas lengva prižiūrėti, joms negresia puvėsis, taip pat jos yra ilgaamžės. Didžiausias minusas – jaukumo stoka. Renkantis plyteles terasai, reikia įvertinti jų atsparumą (PEI). Terasoms rekomenduojama rinktis ne mažesnio nei 3 PEI plyteles.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis