10 būdų, kaip panaudoti maistinės sodos miltelius darže bei buityje

Sodos miltelių pritaikymo būdų buityje yra iš tiesų nemažai, pristatome 10 būdų, kaip juos panaudoti namuose bei darže.

Sodos panaudojimas namuose

*Soda orkaitės vidaus valymui. Orkaitę galima valyti šiuo būdu: jos vidų reikia pabarstyti sodos milteliais, apipurkšti vandeniu ir palikti per naktį. Kitą dieną paviršių reikia nušveisti kempine.

*Soda kavos ir arbatos dėmių pašalinimui. Vienas paprasčiausių būdų pašalinti kavos bei arbatos dėmes iš puodelių yra sodos tirpalo panaudojimas. 4 šaukštelius sodos reikia ištirpinti 0,7 litro šilto vandens ir juo išplauti puodelius. Jei dėmės yra įsisenėjusios, galima puodelius su šiuo tirpalu palaikyti per naktį.

*Blogo kvapo iš kilimo pašalinimas. Jeigu kilimas yra įgavęs nemalonų kvapą, jį panaikinti galima pasitelkus sodos miltelius. Pirmiausia reikia vakuuminiu siurbliu išsiurbti kilimą, tada jį apibarstyti sodos milteliais (ant kilimo juos palaikyti 15 minučių) ir vėl išsiurbti.

*Kova su blogu kvapu skalbyklėje. Kartais nuo drėgmės skalbyklėje susidaro nemalonus kvapas, jį galima pašalinti paprastu būdu: į skalbimo milteliams skirtą talpą reikia supilti sodą ir įjungti pasirinktą skalbimo programą (patariama rinktis skalbimą karštu vandeniu).

*Kempinių valymas. Jeigu virtuvėje naudojamos kempinės prarado savo išvaizdą, nebūtina iškarto jas išmesti, jas išplauti galima šiuo būdu: išmirkant sodos ir vandens tirpale (tirpalo sudėtis: 4 šaukšteliai sodos, 0,7 litro vandens).

Sodos panaudojimas darže bei sode

*Sodos tirpalas vynuogių apsaugai. Sodos ir vandens tirpalas (75 gr. sodos miltelių ištirpinti 10 l vandens) yra naudojamas vynuogių priežiūrai. Kai vynmedžiai pradeda brandinti uogas, vynuoges reikia apipurkšti šiuo tirpalu, tai padeda apsaugoti jas nuo pilkojo kekerio.

*Soda kovoje su miltlige. Miltligė, greitai plintantis grybelinis susirgimas, kuriuo gali susirgti dauguma sodo ir daržo augalų, kovai su šiuo susirgimu galima pasitelkti sodos tirpalo receptą: 1 l vandens ištirpinti 1 šaukštą valgomosios sodos, įpilti 1 šaukštą pasirinkto augalinio aliejaus ir 1 stiklinę indų plovimo skysčio. Gerai išmaišius tirpalą, ji reikia supilti į talpą su purkštuku ir esant sausam orui nupurkšti augalus. Po savaitės purškimą būtinai reikia pakartoti.

*Kopūstų apsaugojimas nuo vikšrų. Dėl drėgnų, lietingų orų darže pagausėjus šliužų kiekiui, kai kurie daržininkai kopūstų apsaugai naudoja sodą: sausais jos milteliais apibarsto kopūstų lapus bei dirvą.

*Kovos su piktžolėmis būdas. Soda yra puiki priemonė, kuri gali padėti atsikratyti piktžolėmis išaugusiomis tarp trinkelių ar kitos grindinio dangos tarpuose. Sodos tirpalą (sudėtis: 2-4 šaukštai sodos ir 1 l vandens) reikia pilti tiesiai į plyšius, kuriuose auga piktžolės.

*Sodos panaudojimas rožių atnaujinimui. Aktyvesniam naujų rožių ūglių formavimuisi skatinti, galima pasitelkti šį sodos tirpalo receptą: 5 l vandens, 1 šaukštelis sodos, 0,5 šaukštelis amoniako ir 1 šaukštelis angliškos druskos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis