Ką būtina žinoti renkantis įtempiamas lubas

(7)

Įtempiamos lubos pasižymi įvairiais privalumais, kurie kur kas sunkiau įgyvendinami taikant įprastus lubų dengimo metodus. Lygus paviršius, praktiškai bet koks apipavidalinimas ir atsparumas užliejimui - vieni iš jų. Vis dėlto, tai lemia ir didesnę tokių lubų kainą. Ką žinoti apie įtempiamas lubas, apžvelgėme šiame straipsnyje.

Kaip ir galite nuspėti iš pavadinimo, tokios lubos susideda iš lubų perimetre pritvirtintų profilių ir ant jų dangos, gaminamos iš polivinilchlorido (PVC) arba poliesterio.

Lubų privalumai

Itin lygus lubų paviršius, kuriame neatsiranda įtrūkimų (nebent jie padaromi mechaniškai). Paviršiaus nereikia tinkuoti, glaistyti ar kitaip slėpti perdangos – ją paslepia lubų danga.

Plati atspalvių ir vaizdų gama – galimi įvairūs spalviniai variantai, faktūros, matinis arba blizgus paviršius. Ant plėvelės galima atsispausdinti norimus vaizdus

Paviršių galima plauti ir dezinfekuoti, kadangi danga nebijo drėgmės ir garų. Yra galimybė sumontuoti šviečiančias lubas ar panaudoti kitus įdomius apšvietimo sprendimus.

Užliejimo iš viršutinių aukštų atveju, tokios lubos tampa papildoma apsauga nuo vandens. Gerai įrengtos įtempiamos lubos gali atlaikyti net 100 l į kvadratinį metrą spaudimą – taip galima ne tik išvengti siurprizo, tačiau ir turėti laiko pagalvoti apie sprendimus, kaip vandenį išleisti.

Trūkumai

Lyginant su tradicinėmis lubų rūšimis, įtempiamų lubų tvirtinimas kambaryje su daugiau kampų reikalauja specifinių žinių ir įrangos, todėl patiems lengvai jas sumontuoti gali būti sudėtinga.

Įtempiamas lubas reikėtų saugoti nuo pradūrimo (nors tai nėra dažnas atvejis).

Tokio tipo lubos naudojamos tik šildomose patalpose, kadangi dideli šalčiai joms gali pakenkti.

Įtempiamos lubos tvirtinamos per visą kambario perimetrą, todėl svarbu tinkamai išsimatuoti ir parinkti karkasą. Kuo taisyklingesnių geometrinių formų kambarys, tuo lengviau bus susitvarkyti su karkasu. Tvirtinant reikėtų palikti šiek tiek vietos nuo perdangos iki numatytos plėvelės – dažniausiai minimas atstumas yra apie 3 centimetrus, nors technologijai tobulėjant kai kurie gamintojai gali pasiūlyti ir iki 1 cm atstumu nuo perdangos įtvirtintas lubas.

Teisingai sumontuoti karkasą būtina, nes jis ilgaamžiškesnis bei sudaro didžiausią lubų kainos dalį. Be to, ant seno, tačiau gerai įrengto profilio nesunku uždėti naują plėvelę, jei senoji pabodo. Jo elementai gali būti plastikiniai arba aliumininiai. Aliumininiai profiliai yra tvirtesni ir ilgiau laikantys, tačiau ne visada tokie patogūs mėginant dengti apvalesnes sienas. Tokiu atveju mažiau vargo bus su plastikiniais profiliais.

Skirtingai nei kitoms lubų rūšims, dangos dekoruoti patiems nereikės, kita vertus, netgi nelabai galėsite – lubų plėveles gamina į tuo užsiimančios įmonės specialiomis staklėmis. Žinoma, kone visos jos siūlo patiems pasirinkti norimą lubų atvaizdą. Ant dangos galite „uždėti“ praktiškai bet ką, kas tuo metu šaus į galvą – žvaigždėtą dangų, ornamentus, atvaizdus su gyvūnais, miestų vaizdais ir panašiai. Tiesa, nereikėtų leisti, kad galimybės apsuktų galvą – geriausia jei lubos skoningos bei ne per margos. Plėveles daugelis įmonių siūlo nusipirkti ir be montavimo paslaugų, tiesa, tokioms paslaugoms, nekalbant apie kai kuriuos įrankius, kaip šilumos patranka, reikės dar ir įgūdžių bei žinių.

Tvirtinimas. Įprastas montavimo procesas vyksta taip – plevėlė pritvirtinama prie karkaso, tuomet patalpa dujinio šildytuvo (šiluminės patrankos) pagalba įšildoma pučiant karštą orą į pakabintą, bet dar neįtvirtintą plėvelę, kol temperatūra pasiekia apie 50-70ºС laipsnių ir danga įsitempia. Tuomet ją galima tvirtinti prie profilio. Ją įtvirtinus, kambarys pamažu atvėsta, vėsta, o medžiaga pasiekusi įprastą temperatūrą, susitraukia, taip lygiai įsitempdama po visas lubas.

Nors visuomet naudinga ką nors išmokti ir pasidaryti patiems, tačiau šiuo atveju patiems reikėtų mėginti tvirtinti nebent taisyklingos geometrinės formos – kvadratines ar stačiakampio, lubas. Norint įtempiamas lubas įrengti kambaryje, kuriame yra daugiau kampų ar apvalumų, geriau kreiptis į įmones.

Apšvietimas. Įtempiamoms luboms galima pasiūlyti visus standartinius apšvietimo sprendimus, taip pat keletą nestandartinių. Galite įsirengti viską nuo paprastų kabančių šviestuvų iki prabangių kandeliabrų. Tiesa, rekomenduojama, kad kabančio šviestuvo konstrukcija neliestų pačios dangos.

Galima apšvietimą įrengti iškart už plėvelės – taip iš jų sklis maloni šviesa ir atrodys, kad lubos šviečia. Taip pat galima įsirengti ir taškinį apšvietimą – lubose jiems daromos specialios ertmės, sutvirtinamos žiedais.

Priežiūra ir garantija. Įtempiamų lubų gamintojai oficialiai joms suteikia apie 10 m. garantiją. Tiesa, nusidėvėjus ar tiesiog pabodus dangai, ją galima pakeisti kita, neardant profilių sistemos, todėl lubų keitimas ar remontas yra paprastesnis ir pigesnis.

Tokių lubų plauti paprastai nereikia, tačiau žinome, jog namuose atsitinka visko. Tad tinka praktiškai bet kokie valikliai, nors reikėtų vengti abrazyvinių, kadangi jie gali pažeisti dangą. Nedažnai, bet pasitaiko, kad nuo perdangos nukrenta statybinė atplaiša – kad to išvengtume, reikia labai kruopščiai apžiūrėti galimus nesklandumus prieš montuojant lubas. Ypatingai nukritęs tinko gabalėlis matysis tada, jei lubos peršviečiamos – priklausomai nuo jo dydžio, šiukšlė mes didesnį ar mažesnį šešėlį. Tokiu atveju, lubų dangą reikia vėl nuimti, pašalinti kliuvinį ir ją vėl uždėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis