Kaip valyti ir prižiūrėti klijų pistoletą

Karštų klijų pistoletas yra universalus, lengvai naudojamas įrankis, padedantis daug kur: nuo smulkių remonto darbų iki vaikų mokyklinių projektų. Kadangi geras karštų klijų pistoletas yra vertingesnis už lipnią juostą ar paprastus klijus, verta apsaugoti savo investicijas ir rūpintis juo teisingai.

Neeksperimentuokite

Tačiau net gi geriausias karštų klijų pistoletas suges, jei jį užpildysite netinkamais klijais. Atsispirkite pagundai paeksperimentuoti ar sutaupyti renkantis pigius ar dar blogiau savadarbius klijus. Jie gal ir vilioja savo kaina, tačiau sugadintas pistoletas kainuos brangiau.

Valykite antgalį

Jei klijai uždžiūsta ant klijų pistoleto antgalio, nepanikuokite. Jie vėl suskystės, jei juos pakaitinsite. Įjunkite klijų pistoletą be klijų įdėklo ir leiskite jam įkaisti. Tada atsargiai apvyniokite antgalį aliuminio folija ir nuvalykite likusius klijus. Jei liks dar sudžiuvusių klijų, leiskite jiems dar pakaisti.

Nepamirškite kitų dalių

Jei ir kitas klijų pistoleto dalis padengė sausi klijai, uždėkite ant tos dalies aliuminio folijos ir švelniai palyginkite su įkaitusiu lygintuvu. Reikės gerokai pasistengti, nes teks gerai įkaitinti klijus, kad jie ištirptų, tačiau neperkaitinti pačios plastikinės pistoleto detalės. Kai klijai nutirps, nuvalykite pistoletą drėgnu audiniu ar popieriniu rankšluosčiu (taip ne tik nuvalysite purvą, bet ir atvėsinsite plastiką).

Saugus laikymas

Išimkite dalinai panaudotą klijų įdėklą iš pistoleto, kad jis neištirptų viduje. Suvyniokite laidą kaip aštuoniukę ir sutvirtinkite gumyte, kad jis nesusipainiotų ir nebūtų pažeistas.

Elementaru

Pats paprasčiausias patarimas, padėsiantis išvengti daug bėdos – pasistenkite, kad klijų perteklius neliktų ant antgalio ir kruopščiai jį nušluostykite po kiekvieno naudojimo, kad jis neužsikimštų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis