Pagrindiniai darbo su tapetais principai

Tapetų klijavimas yra paprasta apdailos procedūra - tiesa, toks teiginys teisingas, jeigu juos klijuojate ne pirmą kartą. Jei tai pirmas kartas, kai turite reikalų su tapetais, tinkamai juos suklijuoti gali pasirodyti labai sunku. Pateikiame pagrindinius darbo su tapetais principus.

Tapetų kirpimas

Išmatuokite pirmojo tapetų gabalo ilgį. Pridėkite prie jo 7,5 – 10 cm, kad galėtumėte nukirpti abu galus. Išvyniokite tapeto ritinėlį ant stalo ir atkirpkite pirmąjį gabalą. Kai kuriems žmonėms būna lengviau išmatuoti reikiamą ilgį išvyniojant tapetus palei sieną nuo lubų iki žemės ir pažymint ant jų reikiamą ilgį. Jei tapetai raštuoti, verta pagalvoti kaip atrodys nukirptas jų viršus, tad geriausia kirpti virš rašto pradžios, o ne per jo vidurį.

Tapetų rašto derinimas

Atsikirpę pirmąjį gabalą, išvyniokite antrąjį gabalą šalia jo. Prieš atkirpdami, atsargiai ištiesinkite tapetų raštą.

Kai kurie žmonės mėgsta prieš pradėdami darbą atsikirpti kelis gabalus, tačiau tai darant reikia būti visiškai tikram, kad nepadarysite klaidų. Jei klijuosite tapetus apskritai pirmąjį kartą gyvenime, atsikirpkite pirmąjį gabalą, o antrojo nekirpkite tol, kol nepakabinsite pirmojo. Tada galėsite pridėti tapetus prie pirmojo gabalo, priklijuoto ant sienos, paderinti juos ir atkirpti antrąjį gabalą. 

Tapetų klijavimas

Ištieskite pirmąjį tapeto gabalą gerąja puse į apačia ant stalo taip, kad už stalo galo atsidurtų keli milimetrai tapeto, nes taip būsite tikri, jog klijai nepateks ant stalo paviršiaus ir neišpurvins kitų tapeto gabalų.Pamirkykite teptuką į klijus ir tepkite juos išilgai tapetų gabalo vidurio.

Tada tolimąjį tapetų kraštą kryžminiu būdu tepkite klijais nuo centro išorės link.

Patraukite tapetus link savęs, kad jie pakibtų virš stalo galo. Ištepkite klijais antrąją pusę.
Galite klijus ištepti voleliu, tačiau darykite tai tik viena kryptimi, nes popierius susisuks.
Sulankstykite išteptą tapeto gabalą

Galiausiai patikrinkite, ar nėra sausų plotų. Lenkite pirmąjį išteptą galą link kito stalo galo iki tos vietos, kuri kabo neištepta klijais dalis. Taip klijai neišdžius, o jūs galėsite paprastai ištepti likusią tapeto dalį. Tapetų nelenkite per stipriai, kad jų nesuglamžytumėte. Įsitikinkite, kad jokia klijais ištepta dalis nėra palikta atvira. Tai daryti bus paprasčiau, jei lenkdami žiūrėsite į stalo galą, o ne į rankose laikomą popierių. Patraukite uždengtą tapetą taip, kad galėtumėte ištepti klijais likusią dalį.

Leiskite klijams įsigerti

Dabar reikia leisti klijams įsigerti, tad laikykitės gamintojo instrukcijų ir šiek tiek palaukite. Priklausomai nuo to, kiek reikės laukti, prieš kabindami pirmąjį gabalą, galite ištepti klijais ir antrąjį gabalą, tačiau labai svarbu, kad į visus tapeto gabalus klijai įsigertų tiek pat laiko.
Leisti klijams įsigerti yra svarbu, nes dėl to tapetai tampa lankstūs.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis