10 patarimų, kaip klijuoti plyteles

Pateikiame Jums patarimus apie plytelių klijavimą, padėsiančius geriau atlikti šį darbą.

1. Išsidėliokite plyteles. Išmatuokite sienos ilgį ir pasižymėkite jos vidurį.Tą patį padarykite ir su jos aukščiu. Naudodamiesi gulsčiuku šiame taške pasižymėkite vertikalę ir horizontalę. Apskaičiuokite plytelių išsidėstymą nuo šio taško, kad galėtumėte įvertinti kiek plytelės reikės nupjauti apačioje. Jei reikės nupjauti mažiau nei pusę plytelės, kilstelėkite pradžios tašką per pusę plytelės, kad neliktų mažų gabaliukų.

2. Sumaišykite klijus
Jei gaminate klijus iš miltelių, tam visada naudokite švarų šaltą vandenį, nes nešvarus vanduo gali neigiamai paveikti klijų sustingimo laiką. Visada pilkite miltelius į vandenį, nes jei padarysite atvirkščiai, bus žymiai sudėtingiau paruošti tinkamą klijų konsistenciją, o galiausiai mišinyje bus nemažai gumulų. Jei klijus maišysite su maišikliu, rinkitės mažą greitį. Be to, nepamirškite, kad pigūs klijai būna ne šiaip sau – tikėtina, kad jie nėra labai geri!

3. Patikrinkite ir sumaišykite plyteles
Pirkdami plyteles, jas patikrinkite – juk gali būti, kad sandėlyje esanti dėžė galėjo nukristi, tad ir nemažai plytelių galėjo sudužti. Plytelės, ypatingai pagamintos iš natūralių medžiagų, gali skirtis atspalviais. Išpakuokite plyteles ir sumaišykite jas taip, kad atspalvių skirtumai būtų ne tokie akivaizdūs. Įsigykite daugiau plytelių nei dengiamas plotas, nes jos gali sudužti, be to, jas teks pjaustyti. Dėl to jums liks šiek tiek plytelių, tad jei ateityje prireiks pakeisti kokią plytelę, jų turėsite po ranka. Juk po kelerių metų surasti tokių pačių plytelių gali būti neįmanoma.

4. Šlampantys plotai
Kai dengsite plytelėmis nuolat šlampančius plotus (dušo kabiną ir pan.), atkreipkite dėmesį, kad pagrindas, prie kurio tvirtinsite plyteles, turi būti atsparus vandeniui. Čia puikiai tiks smėlio ir cemento tinkas bei specialus plytelių tvirtinimo pagrindas, o gipsą, tinko plokštę, fanerą reikės apdirbti vandeniui atspariu produktu, kitaip vėliau turėsite bėdų dėl šių gerai drėgmę sugeriančių medžiagų. Toms sritims reikės rinktis ir vandeniui atsparius klijus.

5. Klijų užtepimas
Rinkitės rantytą mentelę, kurios dydis būtų tinkamas konkrečiam darbui. Užtepkite klijus ant tokio ploto, kurį galite išklijuoti per 20 minučių. Laikykite mentelę 45 laipsnių kampu ties paviršiumi, kad braukiant susidarytų lygiai rantuotas pagrindas. Braukti reikia viena kryptimi, kad klijai tinkamai išdžiūtų.

6. Plytelių išretinimas
Dauguma žmonių klijuoja antrą plytelę šiek tiek toliau nuo pirmosios, o tada pritraukia ją, kad susidarytų tinkamas tarpas. Dėl to tarpuose susidaro klijų perteklius. Geriausia klijuoti plyteles vieną šalia kitos ir po to atitraukti vieną nuo kitos, kad susidarytų tinkamas tarpas. Po tokio pastumdymo plytelės puikiai pasidengia klijais.

7. Plytelių pjovimo staklės
Rankinės plytelių pjovimo staklės puikiai tiks paprastoms keramikinėms plytelėms. Įsitikinkite, kad ašmenys yra geros būklės – kitaip rizikuojate sugadinti daugiau plytelių. Susidėvėjusius ašmenis reikia pakeisti. Natūralaus akmens ir porcelianinėms plytelėms pjaustyti tiks elektrinės plytelių pjovimo staklės, nes rankinės pjovimo staklės gali jas sugadinti ir nelygiai nupjauti. Su elektrinėmis plytelių pjovimo staklėmis ant daugelio plytelių puikiai išpjausite tikslius stačius kampus.

8. Tam tikros formos pjovimas
Jei iš plytelės reikia išpjauti keistas arba sudėtingas formas, pirmiausia pasidarykite šabloną iš kieto popieriaus. Po to šablono kontūrus perkelkite ant plytelės. Lenktas linijas puikiai išpjausite su kampiniu šlifuokliu.

9. Glaistymas
Leiskite klijams tinkamai išdžiūti. Laikas paprastai nurodomas produkto instrukcijose. Neporėti paviršiai, pavyzdžiui, senos plytelės, gali džiūti ilgiau. Nuglaistykite plytelių tarpus ir prieš jam išdžiūstant nuvalykite susidariusį perteklių. Plyteles galite nuvalyti švariu audinio gabalu.

10. Laikykite švarius įrankius
Stenkitės, kad visi įrankiai būtų švarūs. Pabaigę darbą arba prieš pertrauką iš karto nuvalykite klijus ar glaistą nuo įrankių, nes sukietėjusias medžiagos nuvalyti nuo mentelių gali būti sudėtinga.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis