Klausimai, į kuriuos turite atsakyti prieš rūsio rekonstrukciją

Jūsų rūsys neturi atrodyti kaip vieta iš siaubo filmo. Galite išgelbėti savo rūsį nuo vorų ir jų voratinklių bei sukurti erdvę, kuri atspindėtų likusius jūsų namus. Prieš svajodami apie tai, kaip paversite rūsį mini kino sale, sporto sale arba svečių kambariu, turite apsvarstyti keletą dalykų.

Ar jūsų rūsys sausas? Kadangi rūsiai yra statomi po žeme, jie yra mažiau atsparūs vandens daromai žalai. Drėgname rūsyje gali pradėti augti pelėsis, be to, tai gali kelti pavojų jūsų namui. Apžiūrėkite, ar rūsyje nesusidaro kondensacija, ar į jį neprateka vanduo. Jei aptiksite kurią nors problemą, rūsiui būtina hidroizoliacija. Žinoma, izoliaciją geriausia įrengti dar statant namą, tačiau egzistuoja ir įvairių sprendimų jau įrengtiems pamatams sausinti, tokių kaip drenažo sistemos instaliavimas, plyšių hermetikai arba kelių metodų deriniai. Ekspertai rekomenduoja namų šeimininkams, kurie jau naudojasi surenkamąja pompa, instaliuoti dar vieną tokią pompą papildomai apsaugai.

Daugiau galite paskaityti čia: Ką daryti, kad nedrėktų rūsys

Ar yra struktūrinių pažeidimų? Apžiūrinėdami rūsį, atkreipkite dėmesį, ar nėra pažeista kuri nors jo sritis. Ar ją galima lengvai pataisyti rekonstrukcijos metu? Ar ją teks taisyti prieš rekonstrukcijos pradžią? Išsiaiškinę šiuos dalykus prieš rekonstrukciją, išvengsite netikėtų išlaidų.

Ar rūsyje yra pakankama vėdinimo sistema? Jei vėdinimo sistema yra efektyvi, ji padės išlaikyti rūsį sausą. Vėdinimo sistema užtikrina, kad oras tinkamai cirkuliuotų namuose, o tai gali padėti atsikratyti kitų dažnai pasitaikančių namų problemų (pavyzdžiui, dulkių, skersvėjų kambariuose, besilupančių dažų, karštų bei šaltų taškų). Kadangi rūsiuose dažnai būna labai nedaug langų, vėdinimo sistema tieks šviežią orą į jūsų rūsį, todėl jis nebus tvankus.

Kam bus skirta naujoji erdvė? Pagalvokite į kokią patalpą perdarysite savo rūsį. Suplanuokite kokius baldus norėsite čia pastatyti ir įsitikinkite, kad jiems užteks turimos erdvės. Jei norite rūsyje įkurti miegamąjį, jame būtinai turi būti langas, kuris būtų avarinis išėjimas nelaimės atveju. Jei norite įrengti vonią, virtuvę ar skalbimo kambarį, turite kruopščiai suplanuoti jų vietą, nes santechnikos instaliavimas po žeme yra ganėtinai sudėtingas, tad viską reikia apgalvoti iš anksto.

Kiti svarbūs kriterijai

Aptarsime veiksnius, kurie nulems, ar jūsų rūsys bus toks pats jaukus, kaip ir likę namai. Turbūt jau pastebėjote, kad rūsiui reikia kitokio požiūrio, nei likusioms namo dalims. Kai pradėsite planuoti jūsų rekonstruoto rūsio specifiką, nepamirškite šių svarbių dalykų:

Lubos. Kadangi rūsio lubose kai kada būna sumontuoti svarbūs santechnikos ir elektros sistemų komponentai, nevertėtų montuoti gipso-kartono lubų ir blokuoti priėjimą prie jų. Ekspertai rekomenduoja rinktis pakabinamas lubas su skydeliais, per kuriuos galėsite lengvai pasiekti tas vietas, jei to prireiks.

Apšvietimas. Rūsiuose dažnai trūksta langų, todėl čia būna mažai natūralios šviesos. Jei nenorite, kad jūsų rūsys atrodytų kaip ola, įdiekite glaudžiai išdėstytą ir nišoje įtaisytą apšvietimą. Kadangi kai kuriuose rūsiuose lubos yra žemos, toks apšvietimas yra geresnis pasirinkimas už tradicinį prie lubų tvirtinamą, nes šis gali užimti daugiau vertikalios erdvės, nei norėtųsi.

Grindys. Ekspertai namų savininkams pataria nekloti jokios grindų dangos tiesiai ant rūsio grindų. Jei norite, kad grindys būtų šiltos, tarp rūsio cementinių grindų ir pasirinktų būsimosios patalpos grindų įdiekite garų izoliacijos sluoksnį, izoliacijos plokštę ir apsauginę plokštę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis