4 patarimai, kaip susitvarkyti su kambariuose esančiais laidais

Šiame technologijų amžiuje kiekvieno namuose gausu įvairiausių akį rėžiančių laidų bei kabelių. Telefonas, planšetiniai bei stacionarieji kompiuteriai – visiems šiems įrenginiams reikalingi įkrovikliai ar maitinimo laidai, jau nekalbant apie televizorių, šviestuvus bei begalę kitų smulkesnių prietaisų, kurių laidai užima nemažai vietos ant grindų bei naudoja daugybę rozečių. Šiame straipsnyje pateiksime 4 būdus, kaip susidoroti su šia netvarka.

Krepšius naudokite kaip patrauklią slėptuvę

Daugumai šiandieninių prietaisų reikalingos įvairiausios jungtys bei laidai – ausinės, įkrovikliai, USB laidai. Tokioje daugybėje laidų nesunku susipainioti, tad vienas lengviausių būdų kaip su tuo susitvarkyti yra tiesiog viską sukrauti į krepšius. Gumelėmis ar lipnia juosta suriškite kiekvieną laidą, tam kad jie nesusinarpliotų. Tokius krepšelius galite laikyti sunkiai matomose vietose – spintelėse, po stalu, ar tiesiog ant lentynų, kad nesimatytų viduje sudėtų jungčių.

Rūšiuokite laidus

Dauguma rašomųjų stalų turi specialiai įrengtas skyles, kurios leidžia tvarkingai rūšiuoti laidus, nors šie dažniausiai yra skirti stacionariems kompiuteriams. Telefono krovimo laidams rūšiuoti galima įsigyti specialias įkrovimo stoteles. Kitas variantas būtų nusipirkti nedidelių matmenų uždaromą dėžę, jos dangtyje išpjauti penkias nedideles skyles ir vieną didesnę jos apačioje. Tuomet per skylę dėžės apačioje į vidų įkišti ilgintuvą ir jame sujungti telefono įkroviklius, kurių kitus galus iškišti per viršuje išpjautas skyles. Taip ne tik turėsite vietą telefonams įkrauti, bet ir laidai niekuomet nepasimes.

Žymėkite laidus

Su tokia daugybe laidų ir kabelių, besidriekiančių vos ne kiekviename jūsų namų kampelyje, gali būti sunku atskirti, kuris laidas kuriam įrenginiui priklauso. Išvenkite šių nepatogumų paprasčiausiai paženklindami kiekvieno laido kištuką baltos spalvos lipdukais ar maskavimo juosta. Lipdukus atitinkamai žymėkite, kad nesunkiai orientuotumėtės tarp skirtingų jungčių. Pavyzdžiui nupieškite elektros lemputę ant šviestuvo laido. Taip pat naudokite trumpinius kaip TV ar DVD. Taip jums bus daug lengviau orientuotis tarp didelės gausos laidų bei jungčių. 

Maskuokite laidus

Net ir gerai prižiūrimame bei tvarkingame kambaryje laidai gali gadinti bendrą vaizdą. Kad padarytumėte tokius laidus mažiau pastebimus, padenkite juos maskavimo juosta, taip pat baldus statykite taip, kad jie juos užstotų, tvarkingai tvirtinkite laidus prie sienų. Slėpkite juos už fotelių, komodų lentynų ar kitų baldų. Laidus, kurie eina grindimis, slėpkite po kilimu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis