Senų plytelių valymas ir restauravimas

Nesvarbu, kas tai bebūtų - ar akmeniu grįstos grindys ar keraminės plytelės, o gal terakotos plytelės, jūs tikrai nenorite ant jų naudoti preparato, kuris visiems laikams jas pažeis. Tokias grindis patartina nedelsiant restauruoti, kadangi jos namams suteikia ne tik elegancijos, bet ir ilgaamžiškumo.

Labai svarbu žinoti skirtumą tarp skirtingų plytelių rūšių, kad susidūrę su tam tikru tipu, žinotumėte kaip teisingai jas atkurti. Pavyzdžiui, akmens masės plytelės gaminamos iš presuoto ar rankomis formuoto molio, todėl yra ilgaamžiškos bei atsparios drėgmei ir trinčiai. Tuo tarpu keraminės plytelės, nors ir atsparios drėgmei, tačiau yra ne tokios ilgaamžiškos.

Akmens masės plytelių restauracija

Šio tipo plyteles tūrėtų būti ganėtinai nesunku nuvalyti, kadangi jos pakankamai atsparios nešvarumams. Geriausia akmens masės plyteles valyti šiltu vandeniu, nenaudojant jokių valiklių, kurie savo sudėtyje turi rūgšties, kadangi jie gali pažiesti paviršių. Įsisenėję nešvarumai turėtų būti mirkomi arba palengva nušveičiami. Jautresnėms dangoms ar dėmėms, kurių vis dėl to nepajėgiate išvalyti, įsigykite specialų akmens grindų valiklį. Viską nuvalę nepamirškite užtepti apsauginio hermetiko.

Terakotos plytelių restauracija

Šio tipo plytelės yra labiau pažeidžiamos, todėl dirbant su jomis reikia būti atidesniems. Jos yra akytos, todėl lengvai išsitepa. Šias plyteles valykite šluoste, nenaudokite jokių šlifavimo priemonių, taip tik jas pažeisite. Šių plytelių būklę kartkartėmis galima atnaujinti įtrinant jas vašku ar sėlenų aliejumi.

Keraminių plytelių restauracija

Keramines plyteles derėtų plauti šarminiu valikliu. Labiau užterštose vietose naudokite šepetuką ar kempinę. Venkite valiklių, kurie savo sudėtyje turi šveičiamųjų dalelių - šios gali pažeisti plytelių paviršių. Kadangi šio tipo plytelės taip pat yra ganėtinai trapios, jas valyti derėtų šluoste ar dulkių siurbliu, kuriame įtaisyti specialūs šereliai. Taipogi venkite valiklių, kurie savo sudėtyje turi rūgšties.
Tai be jokios abejonės gali būti sunkus bei purvinas darbas, tačiau rezultatai be abejonės nudžiugins ir bus verti pastangų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis