Gal jau laikas keisti vandentiekio vamzdžius?

Einant metams, vamzdžiai rūdija, susidėvi. Galiausiai ateina tas metas, kuomet juos tenka būtinai pakeisti. Jei nepakeisite – vanduo gali prasisunkti per sujungimus, išrūdijusias vietas, gali užlieti patalpas – turėsite daug išleisti pinigų avarijos likvidavimui.

Laikas nuo laiko apžiūrėkite vamzdžius . Turite būti tikri, kad negresia vandens prasisunkimas, kad jie yra sandarūs ir nepateiks nemalonios staigmenos visai to nesitikint.

Apžiūros metu nustatysite, ar vamzdžiai dar gali tarnauti ilgai, ar jau laikas juos keisti. Tokia reguliari priežiūra garantuos, jog išvengsite netikėtumų, ir neteks taip dažnai teks keisti vamzdžių – juk tai yra tikrai nepigus malonumas.

Patikrinkite visus vamzdžius – rūsyje, palėpėje, virtuvėje, vonioje ir visur kitur, kur tik jų yra:

Įdėmiai apžiūrėkite, ar nėra drėgnų dėmelių ant sienų, kur vamzdžiai liečiasi. Nei jei ir nelaša, tačiau matomas patamsėjimas – tai reiškia, jog jau reiktų susirūpinti.

Patikrinkite, ar nepakito vamzdžio išvaizda: ar nėra duobelių, atsilupusių dažų, pakitusios spalvos, pūslelių – tai rodo prasidėjus koroziją. Jei visgi įtariate, jog ne viskas yra tvarkoje – kvieskite santechniką.

Apžiūrėkite, ar nėra nutekėjimų, balučių. Netgi pats mažiausias nutekėjimas gali būti didesnės problemos pradžia – galbūt jau laikas keisti vamzdyną. Taisykite, kol nutekėjimas dar nedidelis, ir taip sustabdysite bėdą.

Kai prisipilate vonią ir ruošiatės atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, atkreipkite dėmesį į vandens spalvą. Tai ypač geras būdas nustatyti, ar vamzdžiai nepradėjo rūdyti, jei buvote išvykę atostogoms ir vandens kurį laiką nenaudojote. Jei vanduo yra gelsvo, rusvo atspalvio – galbūt vamzdžiai pradėjo rūdyti. Laikas keisti vamzdžius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis