Nuo ko prasideda buto apdaila?

Specialistai pataria visus darbus apgalvoti iš anksto, nes užmaršumas vėliau gali ne tik paploninti piniginę, bet ir atimti daug laiko.

Pirmiausia, priimant naują butą iš statybos bendrovės, reikėtų atidžiai pasitikrinti, ką gaunate: atsinešti brėžinius, patikrinti, ar viskas vietoje, ar kokybės reikalavimus atitinka grindys, lubos, sienos. Geriausia ateiti ne vienam, o kartu su pažįstamu statybos specialistu, kuris tikrai matytų, kokių trūkumų paliko statybos bendrovė.

Naujakuriui patariama atlikti ir dar vieną namų užduotį - jei jis pats planuoja organizuoti visus apdailos darbus, siūloma iš karto apgalvoti ir apsispręsti, kokie baldai ir kur bus pastatyti bute. Tada apstatymo planą reikėtų išdėstyti popieriuje - buto brėžinyje. Tarkim, jei lova bus dviejų metrų pločio ir iš kiekvienos pusės norima turėti po elektros lizdą, reikia ne tik įsivaizduoti, kad prie tam tikros sienos stovės lova, bet ir pasižiūrėti, kaip viskas įgyvendinta tikrovėje.

Daug darbų - vienu metu

Nusprendus, kokie baldai stovės bute ir kokios medžiagos naudojamos, patariama susirikiuoti darbus pagal jų atlikimo eilę.

Specialistų žodžiais, didžiausia klaida yra ta, jog naujakuriai suskirsto visus darbus grupėmis: tarkim, sienų glaistymas ir dažymas, lubų glaistymas ir dažymas, grindų klojimas, plytelių klojimas, tačiau darbai taip iš eilės neatliekami, jie pinasi tarpusavyje.

Pradėti buto apdailą reikia nuo lubų dažymo, tada vienąsyk nudažyti sienas ir pakloti grindų dangą. Prieš klojant grindis svarbu nepamiršti sudėti durų statramsčių. Tuo pačiu metu dažniausiai klojama ir plytelių danga vonioje ir koridoriuje. Po to, jau užklijavus grindjuostes, antrą kartą dažomos sienos. Taip reikia daryti todėl, kad dedant grindų dangą, sienos gali būti nubrozdintos, pažeistos.

Butai su daline apdaila dažnai būna parduodami be palangių, tad tik pradėjus apdailos darbus reikėtų iš karto jas užsisakyti ir įstatyti. Pasitaiko taip, kad, pradėjus sienų glaistymo darbus, apie palanges net negalvojama, o jas įstatyti prisirengiama tik tada, kai sienos jau būna vienąkart nudažytos ir visi angokraščiai užtaisyti. Tada siena kertama iš naujo ir dažytojas turi vėl tvarkyti angokraščius.

Prieš pradedant daryti apdailą ar, dar geriau, tada, kai butas tik statomas, patariama pagalvoti ir apie elektros instaliaciją bei apšvietimą, nes paprasčiau iš karto atvesti reikalingus laidus negu vėliau jiems sienose daryti specialius griovelius.

Buto apdaila. Brokas - nuo juoko iki ašarų

Skaičiuojama, jog pačią paprasčiausią - ekonominės klasės - apdailą galima atlikti už 450 Lt/m2, jei pasirenkamos kokybiškesnės medžiagos ir ieškoma įdomesnių dizaino sprendimų, apdaila atsieis apie 550-600 Lt/m2. Prabangios ir išskirtinės apdailos kaina gali šoktelti iki dar didesnių sumų.

Specialistai ne visada pataria džiaugtis nusiderėjus, mat jei statytojai sutiko atlikti darbus už mažesnę sumą, galbūt išbraukė tam tikrus nematomus, bet būtinus darbus ir buto apdaila nukentės kokybės atžvilgiu.

Anot specialistų, dėl nekokybiškai atliktų darbų dažniausiai skundžiamasi tada, kai naujakuriai kiekvienam darbui atlikti samdo skirtingus darbininkus, šie, padarę savo, nesuteikia jokių garantijų, o dažnai ir išvis dingsta kaip į vandenį.

Sugadinti buto apdailą įmanoma ir pačiam, ypač tada, kai prireikia užbaigti smulkius darbelius, kuriems atlikti neprisišauksi jokių meistrų. Tarkim, jei reikia sudėti slenkstukus tarp kambarių, iš kurių vieno grindys išklotos lentomis, o kito - plytelėmis, galima netyčia per stipriai trinktelėjus plaktuku, suskaldyti visas jau išklotas plyteles.

Specialistai juokauja, jog tokie smulkūs ir maži baigiamieji apdailos darbeliai dažnai tampa ir šeimos santykių išbandymu.

Buto apdaila gali tapti tiek santykių, tiek asmeninės kantrybės išbandymu. Todėl stipriai rekomenduojama darbus patikėti specialistams, išsiaiškinus terminus, taikomą garantiją atliktiems darbams ir ar su jumis bus sudaryta darbų sutartis. „Taupieji meistrai“ nepasiūlys nieko iš išvardintų dalykų ir jiems mokėsite mažiau – bet ar tikrai? Neturint dokumento įrodančio paslaugų užsakymą ar garantijos, buto apdaila gali gerokai paploninti piniginę. Ypač jei nutarėte duoti meistrui avansą, bet jis kažkodėl pamiršo ateiti į darbą. Būtų juokinga jei nebūtų graudu. Bet yra senas geras britų posakis: „nesame tokie turtingi, jog pirktume pigius batus“, tad visada verta gerai pamąstyti ar taupome toje srityje kur iš tiesų reikia.

Šaltinis: statyba24.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis