Kaip glaistyti plytelių siūles

Siūlių (tarpelių) tarp plytelių glaistymas yra vienas paskutiniųjų veiksmų, kuriuos turite atlikti baigiant kloti plyteles. Jei gražiai, atidžiai tai atliksite, vaizdas bus tikrai puikus.

Reikalingi įrankiai ir medžiagos

Visų pirma reikės glaisto. Tai gali būti cementinis skiedinys su polimerais, kurie užtikrins visišką glaisto išdžiūvimą bei suteiks didesnį atsparumą dėmėms. Tarpelius galima ir gruntuoti, ir ne. Jei tarpeliai platesni, gruntuokite. Jei siauri – tai nebūtina.

Taip pat prireiks:
* Mažos mentelės
* Guminės glaistyklės
* Kempinėlės
* Vandens nuplovimui
* Pirštinių

Pirmasis žingsnis: glaisto užmaišymas

Maišykite mišinį pagal instrukcijas, kol jis taps vienalytis, vienodos konsistencijos ir spalvos. Jei mišinys bus per tirštas, gali tekti pavargti, kol tolygiai užtepsite. Jie bus per skystas – nepakankamai padengs visus tarpelius. Atidžiai išmaišykite vandenį skiesdami. Patartina naudoti švarų vandenį (ne šulinio), kadangi kitaip gali pasilikti baltos spalvos dryžiai.

Išmaišę palikite glaistą 5 minutėms, kad visos sausosios dalelės persigertų, tuomet vėl išmaišykite.

Antrasis žingsnis: glaisto tepimas

Pradėję dirbti nuo vienos pusės, eikite sistemingai pagal plytelių eilę, kad nepaliktumėte neužglaistytų vietų.Mentele ar gumine glaistykle glaistu užpildykite visus tarpelius tarp plytelių.
Laikykite mentelę 45 laipsnių kampu, stebėkite kiekvieną pabraukimą, ar tikrai visi tarpeliai užsipildo glaistu.

Trečiasis žingsnis: valymas kempinėle

Valydami kempinėle galite netyčia persistengti ir nuvalyti per daug glaisto, todėl truputėlį palaukite – bent 15 minučių, kol glaistas įsigers. Tuomet sukamaisiais judesiais nuvalykite plytelių paviršių.
Išplaukite kempinėlę ir valykite dar kartą, naudokite abi kempinėlės puses. Jei po kelių valymų vis dar ant plytelių matysis dryžiai, nuvalykite sausu rankšluosčiu.

Ketvirtasis žingsnis: pakartojimas

Dar kartelį pakartokite antrąjį ir trečiąjį žingsnį, idant išvengtumėte nepadengtų tarpelių.
Penktasis žingsnis: džiovinimas

Dabar palikite kambarį ir neužeikite bent 24 valandas. Per tiek laiko glaistas visiškai išdžius ir galėsite džiaugtis gražiomis grindimis.

Tarpelius taip pat galima sandarinti, tačiau nėra būtina, nes šiais laikais glaistas taip pat turi dėmėms atsparių savybių. Ir vėlgi, bet koks sandarinimas taip patį turi savo “galiojimo laiką”. Sandarinti patariame nebent tose patalpose, kur didelė dėmių tikimybė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis