Kaip pašalinti seną linoleumą bei klijus

Daugelis nekeičia grindų dangos tol, kol ilgiau laukti tampa nebeįmanoma. Kodėl? Nes puikiai supranta, jog ją pašalinti bus tikrai sudėtinga. Net ir nulupus linoleumą linksmiau nepasidaro – o kaipgi pašalinti klijus? Dalinamės efektyviais metodais.

Kaip atnaujinti grindų dangą nenulupus seno linoleumo?


Vienas iš alternatyvių grindų dangos atnaujinimo būdų – kloti naująjį ant senojo. Jei senasis vis dar ganėtinai lygus, arba jį vis dar galima specialiomis priemonėmis palyginti, klokite naująjį ant senojo ir per daug nesukite galvos.


Tam tikrais atvejais gali reikti padengti grindis 6 mm storio fanera, kad susidarytų reikiamas pagrindas, ir tuomet tiesiamas naujas linoleumas.


Dar vienas variantas – padengti senąją grindų dangą savaime išsilyginančiu mišiniu. Išdžiūvęs jis yra maždaug 3 mm storio. Nauja danga gali būti dengiama ant jo.


Abiem būdais padengtos grindys, be abejo, bus aukštesnės, negu senosios. Tad pamąstykite apie tai, kaip sujungsite grindis kampuose su sienomis, kaip sulyginsite tarpduryje atsiradusį pakilimą, kaip sustatysite baldus, prietaisus, ar viskas tilps.


Jei nenorite ar negalite palikti senojo linoleumo, teks jį pašalinti. Tai gali būti gana sudėtinga, jei grindų danga porėta, akyta, ji puikiai sugeria klijus, kuriuos būtina pašalinti. Nepašalinus klijų, jie sąveikaus su naujais klijais, ir nauja danga, reaguodama į tai gali pakeisti spalvą.


Dar viena priežastis, kodėl reikia pašalinti klijus – senstantys klijai tampa trapūs, birūs. Jei senieji klijai, likę po naująja danga, pradės trupėti, tai pažeis naują dangą. Vėliau tie pažeidimai pavirs į iškilimus ar įtrūkimus.


Linoleumo šalinimas nuo medinių grindų


Jei linoleumu padengtos grindys yra medinės, turite du variantus: a) pašalinti dangą ir klijus; b) pašalinti viską kartu su medine grindų dalimi.


Norėdami pašalinti tik dangą bei klijus, pirmiausiai paprastu peiliu supjaustykite dangą maždaug 15 cm pločio juostomis. Padaužykite jas plaktuku, tuomet nulupkite. Statybiniu dažų grandikliu atlupkite juostas nuo grindų. Grandikliu pašalinkite klijus. Jei klijus sudėtinga nugramdyti, išbandykite statybinį feną. Klijus dervų pagrindu galite nuvalyti mineraliniu spiritu.


Linoleumo šalinimas nuo kietmedžio grindų


Nėra įprasta, jog kietmedžio grindis kas nors dengtų dar ir linoleumu, tačiau jei jau taip atsitiko, pradėkite taip: pralupkite vieną kurį nors linoleumo kampą, kad pamatytumėte, kuria kryptimi sudėtos grindys. Tuomet supjaustykite dangą ta pačia kryptimi – kad atplėšiant kuo mažiau pažeistumėte. Pjaukite tik tiek, kiek reikia prapjauti linoleumą. Tuomet šildykite statybiniu fenu, kol klijai suminkštės ir galėsite pašalinti linoleumą. Nuvalykite kiek įmanoma daugiau klijų, kol jie dar šilti.


Linoleumo šalinimas nuo betono


Tai turbūt pats paprasčiausias būdas pašalinti linoleumą. Vėlgi, supjaustykite dangą juostomis, pašildykite statybiniu fenu, pašalinkite. Klijų likučius galite pašalinti grindų grandikliu arba sudrėkinti grindis nakčiai indų ploviklio tirpale, kuris suminkštins klijus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis