Lietuvoje labiausiai paplitusios dvi pagrindinės maumedžio rūšys:
Europinis maumedis (Larix decidua polonica)
Sibirinis maumedis (Larix sibirica) kilęs iš Sibiro, tačiau taip pat auginamas šiaurės Europoje, Kanadoje bei Šiaurės Amerikoje.
Aprašymas
Šviežiai nupjautos medienos šerdis – sodrios raudonų plytų spalvos. Išdžiūvusios medienos šerdis yra rausvai ruda, mediena - su kontrastingomis baltomis rievėmis bei aiškiai išreikšta gražia struktūra ir spalva.
Mediena yra labai sakinga. Nors tai yra kietmedis, tačiau pjaunamas pjūklu ar kitu įrankiu gana lengvai, sunkumų gali sukelti tik didesnio šakotumo medis, tačiau maumedžio mediena pasižymi pakankamai nedideliu šakotumu. Maumedis išdžiūsta gana greitai, tad norint išvengti deformacijų, džiuvimo metu reikia medieną prižiūrėti. Tai labai atspari ir ilgaamžė mediena, todėl yra puiki statybinė medžiaga.

Techninė informacija
Mechaninis atsparumas: kadangi priklauso kietmedžiams, žinoma, turi puikias atsparumo charakteristikas. Europinis ar sibirinis maumedis yra apie 30 proc. kietesni nei jų pusbrolis iš Tolimųjų Rytų, japoniškasis maumedis (Larix kaempferi).
Ilgaamžiškumas: vietinis maumedis bus pakankamai ilgaamžis, tačiau sibirinis pasižymi didesniu ilgaamžiškumu.
Apdorojimas: gana sudėtingas. Mediena sendama dar labiau kietėja.
Drėgmės įgeriamumas: labai mažas.
Tekstūra: smulki.
Tankis: apie 583 kg/m3, kai drėgmės kiekis medienoje siekia 12 %.

Naudojimas
Šviežiai nupjautas maumedis puikiai tinka statybinėms konstrukcijoms. Sausa mediena tinka tiems patiems darbams kaip ir pušis – pavyzdžiui, puikiai tinka baldų gamybai, grindų dangai, ypatingai terasoms, kubilams - visur, kur svarbu patrauklus dizainas, nes,kaip minėta, maumedžio struktūra bei spalva tikrai išsiskiria iš kitų medžių.