Smūginis ar paprastas gręžtuvas?

Artėja remontas, kuri susigundėte atlikti pats? Ar įrankius nuomositės, skolinsitės ar juos įsigysite nėra esminis dalykas - svarbiausia yra pasirinkti tinkamą. Gręžtuvai tokiuose darbuose panaudojami gana dažnai, tačiau reikia nuspręsti, kuris jo tipas geriausiai jums padės - ar užteks paprasto gręžtuvo ar teks panaudoti smūginį.

Smūginio gręžtuvo pagrindiniai bruožai:

* Naudingas gręžiant mūrą, plytas ir kitas panašias kietas medžiagas;
* Kalimo funkcija gali būti išjungta, tuomet galėsite įrankį naudoti kaip paprastą gręžtuvą
* Būna kelių sukimosi greičių;
* Sunkesnis bei didesnis;
* Tinka bet kokio dydžio grąžtams;
* Būna laidiniai ir akumuliatoriniai;

Paprastas ar smūginis?

Geriau formuluoti klausimą – kuris man yra reikalingesnis? Gręžtuvai su smūgine funkcija naudingesni, kai žinote, jog reikės gręžti įvairaus dydžio skyles įvairiose sienose, tiek mūrinėse, tiek minkštesnėse, įgręšite tiek varžtus, tiek mūrvines, galėsite naudoti skirtingų antgalių laikiklį ir pan. Gręžtuvuose su smūgine funkcija yra galimybė reguliuoti sukimosi greitį, ir tai apsaugo nuo per skubių, per greitų veiksmų ir per didelių ar per gilių skylių; nesugadinsite varžto galvutės. Tačiau jis –nepatogesnis, sunkesnis, didesnis.

Paprastas gręžtuvas yra kompaktiškesnis, lengvesnis, naudojamas dažniausiai varžtų/medvaržčių įsukimui. Juo galima gręžti skyles taip pat gręžtuvas-suktuvas dažniausiai praverčia norint įsukti ar atsukti tvirtinimo elementą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis