Sienų dažymas balta spalva: trūkumai ir privalumai

Atnaujinti, patobulinti namus nėra paprasta ar lengva. Daug dalykų reikia apgalvoti, ir ne viskas visada pasiseka. Tiesa, daugiausiai diskusijų sukelia balta spalva. Nors kai kurie žmonės yra kategoriškai nusistatę prieš ją, esą, ji tepli, nepraktiška, visgi šiame straipsnyje aptarsime kelis niuansus, privalumus ir trūkumus. Jei viską darytumėte teisingai, balta „nepraktiška“ spalva gali tapti pačia elegantiškaiusia ir puikiausia.

–Kaip bebūtų keista, tačiau neretoje parduotuvėje balta spalva yra pigesnė už kitas spalvas. Tad, jei skaičiuojate ir taupote, šios spalvos kaina – pats tikriausias pliusas.

–Prie baltos spalvos tinka bet kokia kita. Taip pat jei jūsų baldai jau yra seni, patriušę, nudėvėti – nusipirkite šviesių užvalkalų – net nepatikėsite, kaip atšviežinsite visą kambario vaizdą. Juolab, kad balta turi tiek atspalvių, kad tikrai neliksite nusivylę. Žinoma, niekas nenorėtų, kad svetainė atrodytų kaip daktaro priimamasis ar operacinė, tad pasirinkite vieną iš baltos spalvos atspalvių – dramblio kaulo, gelsvą, rausvą – yra gausybė tonų ir atspalvių.

–Jei nudažėte sienas baltai, vadinasi, turite visišką laisvę manipuliuoti dekoro spalvomis. Balta spalva puikai dera tiek su šaltais, tiek su šiltais atspalviais.

–Puikiai žinoma, jog balta spalva optiškai padidina erdvę. Jei gyvenate nedideliame kambarėlyje, ši spalva – jums. Kambarėlis atrodys didesnis, balta spalva suteiks ryškumo ir subtilumo.

PRIEŠ

–Daugelis laiko baltą spalvą pabodusia. Ką gi, tiesos yra, balta spalva tinka irgi ne visur ir ne visiems. Anot tyrimų, dauguma žmonių, mėgstančių aktyvų gyvenimo būdą, baltą spalvą laiko nuobodžia, blyškia.

–Nors balta – švaros simbolis, tačiau pačią baltą spalvą išlaikyti švaria yra gana sudėtinga. Baltas paviršius valomas daug sudėtingiau ir sunkiau, negu bet kuri kita spalva. Taip pat žinomas faktas, jog bėgant laikui balta spalva „sensta“, pagelsta. Norint atšviežinti baltą spalvą, gali tekti samdytis specialistus.

–Ir – sena tiesa, jei turite mažų vaikų – baltas sienas pamirškite. Kaip minėta, valyti baltus paviršius yra sudėtinga, o meninius šedevrus, išpieštus flomasteriais, nuvayti beveik ir neįmanoma. Taip pat ir judrūs augintiniai nelabai rūpinasi sienų ar baldų baltumu. Tokiais atvejais rinkitės tamsesnes spalvas ar atspalvius.

Taigi, viskas priklauso nuo jūsų asmeninio skonio ir asmeninės situacijos. Turėkite omeny, jei nuspręsite dažyti baltai – pasirūpinkite ir geromis valymo priemonėmis. Rūkymas kambariuose išvis yra griežtai negalimas, nes sienos pagels nedelsiant.

Nepaisant visų privalumų ir trūkumų, balta spalva niekada netaps nemadinga. Deriniuose su kitomis spalvomis ji visada išlaikys deramą poziciją tarp kitų spalvų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis