Plyšiai sienoje – kaip juos užtaisyti?

Apžiūrėję savo būsto sienas galite pastebėti nedidelių įtrūkimų bei įdužų. Jie, nors dažniausiai nekenkia pačiai sienai, tikrai neatrodo estetiškai, todėl gali kilti pagrįstas noras jais pasirūpinti.

Kaip ir daugeliui atvejų, taip ir užtaisant plyšius, prieš imantis darbo reikia gerai paruošti šią probleminę vietą. Plyšiai sienoje gali būti seni, tad juose gali būti likę tinko gabalėlių, dulkių ar kitų nešvarumų. Geriausia tokiu atveju yra šią ertmę išvalyti bei pašalinti dalį apdailos sluoksnio (dažų, seno tinko) aplink pažeistą vietą.

Prieš užpildant plyšius specialistai pataria nuvalytą paviršių nugruntuoti. Taip padidinsite glaisto ar tinko sukibimą su esamu paviršiumi. Grunto sluoksniui išdžiūvus, jis papildomai nušlifuojamas.

Užpildydami duobes seklesnes nei 5 mm naudokite tik glaistą. Norėdami užpildyti skylę gilesnę nei 12 mm turėsite ją dengti keliais glaisto sluoksniais. Nepamirškite "pašiaušti" kiekvieną sluoksnį, tai padės kitam sluoksniui geriau prikibti.

Užtaisydami mažas duobutes, pirma gremžtuku ar glaistymo mentele nugrandykite seną, atšokusį glaistą. Tada šlapiu teptuku sudrėkinkite angą. Tai padės glaistui sukibti su paviršiumi. Dabar įspauskite glaisto tiesiai į duobutę ar ant mentelės. Teisingu kampu tepkite glaistą, kol jis su pertekliumi užpildys duobę. Jam išdžiūvus, paviršių nušlifuokite vidutinio grublėtumo švitriniu popieriumi. Užtaisant gilias duobes, tepkite glaistą sluoksniais, leisdami kiekvienam iš jų pilnai išdžiūti.

Esant didesniam įtrūkimui, senesnėms sienoms ar tiesiog įgūdžių trūkumui gali atsitikti taip, kad naujai užpildytas plyšys matysis. Tad kartais geriau pakeisti sienos apdailos tipą (žinoma, prieš tai užtvirtinus esamus plyšius), nei palikti akivaizdų šviežią lopą.

Norint užtaisyti gilesnius įtrūkimus, galite pamėginti jį užpildyti kokia nors medžiaga, pavyzdžiui, į dugną sugrūstais suglamžyto popieriaus gabaliukais. Tai padės glaistui geriau prilipti.

Nepamirškite, kad galima pasinaudoti ir dažais norint užpildyti nedidelius įtrūkimus, ypač medienoje. Tiesiog perbraukite įtrūkimą kelis kartus dažuose pamirkytu teptuku.

Nedideles skyles gipso plokštėje galite užtaisyti glaistu, tačiau norėdami užtaisyti didesnes nei 12 cm skersmens skyles, turėsite išsipjauti atitinkamo dydžio gipso plokštės gabalą. Taip išvengsite glaisto sukritimo į angą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis