Kaip išsaugoti atliekamus dažus

Nesvarbu, kad ir kokie atsargūs būtumėme, visuomet ateina laikas, kuomet net ir kruopščiausias dažymas reikalauja pataisymo. Kiekvieni dažai yra tam tikras spalvų mišinys ir nėra garantijos, kad išgausite būtent tą spalvą, kurios jums reikia norint uždažyti defektus, todėl geriausia yra apsidrausti pasiliekant dažų, kuriais buvo dažoma anksčiau.

Prieš pradedant dažyti reikėtų kuo atsargiau nuimti dangtelį stengiantis jo nepažeisti. Jis pagamintas taip, kad uždarytų skardinę kuo sandariau. Nereikėtų išlenkti dangtelio, nes vėliau pabaigus darbą bus sunku skardinę vėl sandariai uždaryti.

Sąlytis su oru verčia dažus sukietėti. Supilkite reikiamą kiekį dažų į mažą konteinerį. Nuvalykite skardinės angos kraštelius bei uždenkite dangteliu. Dažydami stenkitės kuo rečiau atidarinėti dažų skardinę ir nepalikite jos atidarytos dažymo metu. Jei reikia dažus išmaišyti, darykite tai atsargiai, kad patektų kuo mažiau papildomo oro. Kai baigėte maišyti, ištraukite lazdelę ir uždarykite dangčiu. Nemirkykite darbo įrankio skardinėje. Teptukas ar volelis perneš dulkes ir pūkus nuo sienos į dažų skardinę.

Kai pabaigsite, prieš uždarant skardinę nuvalykite dangtelį. Jei skardinė yra mažiau nei pusiau pilna, pagalvokite apie dažų perpylimą į mažesnę talpą, kad joje būtų kuo mažiau oro. Jų galima įsigyti statybinių medžiagų parduotuvėse arba galite panaudoti bet kokias talpas, kurios tvirtai užsisandarina (pavyzdžiui, stiklainiai).

Tvirtam skardinės uždarymui galite naudokite guminį plaktuką. Jei naudosite įprastą plaktuką, pridėkite medinę trinkelę ant viršaus, kad plaktukas neiškreiptų dangtelio. Jei dažai yra plastikinėje užsukamoje talpoje, išvalykite dangtelio sriegius. Tuomet patepkite juos vazelinu, kad gerai užsisandarintų.

Ant kiekvieno dangtelio užklijuokite etiketę su dažų pavadinimu. Stenkitės nesutepti skardinės lipduko, kur nurodyta informacija apie dažus. Taip pat nepamirškite užrašyti įsigijimo bei naudojimo datą. Galite užlašinti dažų ant dangtelio, kad vėliau matytumėte spalvą ir jums nereikėtų papildomai atidarinėti skardinės.

Laikykite dažus pastovios temperatūros aplinkoje. Šaltis sugadins dažus ir jie nebebus panaudojami. Per didelis karštis (laikymas šalia radiatoriaus) sukels dažų reakciją su skardinėje esančiu oru ir taip jie sutirštės. Pastebėta, kad kuo geresnė dažų kokybė, tuo ilgiau jie gali išstovėti ant lentynos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis