Kuo buityje pravers kabiamušis

Kabiamušiai, naudojami ūkio darbuose, tikrai nėra tie patys biuruose naudojami segikliai vargiai susegantys keletą lapų. Kabiamušiai turi daugiau jėgos, o tai lemia, kad juos galite panaudoti daug universaliau.

Yra daugybė skirtingo dizaino ir rūšių kabiamušių, tačiau dažniausiai jie skirstomi į tris aiškias kategorijas: rankiniai, elektriniai (laidiniai ir belaidžiai; paprastai galingiausi) ir pneumatiniai. Skiriasi ne tik šių rūšių energijos šaltinis, tačiau ir panaudojimo pobūdis, universalumas, patogumas, kaina ir kiti parametrai.

Mechaniniai kabiamušiai paprasčiausiai valdomi jo naudotojui spaudžiant įrankio rankeną. Kartais tai privalumas, kadangi suteikia įrankiui mobilumo – nereikia rūpintis laidais ar įkrovimu. Tačiau, kaip ir daugeliu atvejų lyginant įprastus įrankius su elektriniais, į akis iškart krenta mažesnis jo funkcionalumas. Darbas tokiu įrankiu reikalauja daugiau jėgos norint pritvirtinti objektus, o ilgai dirbant tai vargina rankas. Tokie kabiamušiai gali būti naudojami daugelyje sričių, tačiau yra labiau skirti lengvesniems ir mažesnės apimties darbams. Elektriniai ir pneumatiniai įrankiai yra skirti dažniau dirbantiems ar labiau patyrusiems namų savininkams bei statybos profesionalams. Jie galingi ir paprasčiau naudojami, tačiau šie jų privalumai nulemia ir kainą, kuri yra ženkliai aukštesnė. Todėl jei ieškote pigaus kabiamušio, kuris padėtų atlikti reikiamus darbus, dairykitės būtent rankinio – žema kaina yra bene pagrindinis jo privalumas, o išsirinkus kokybišką įrankį, jis nudžiugins ir efektyvumu.

Kam kabiamušis naudojamas

Kaip jau minėta, ši įrankių rūšis itin tinka smulkiems projektams ir lengvam remontui:

* Kilimo tvirtinimui; Kilimai gali būti pritvirtinami kabiamušiu ne tik prie grindų, bet ir prie sienos, pavyzdžiui, garso izoliacijai ar kitokiais tikslais.
* Baldų apmušimo ir renovavimo projektams; puikus ir greitas būdas įtempti ir pritvirtinti audinį prie paviršiaus.
* Darbui su mediena
* Izoliacijos ir kitų statybinių plėvelių tvirtinimui
* Meno ir rankdarbių projektams
* Laidų ir kabelių tvirtinimui
* Kitiems smulkiems namų darbams

Kai reikia dirbti ties didesnės apimties projektais, patogiau naudoti elektrinį ar pneumatinį kabiamušį.

Į ką dairytis renkantis

* Rankenos patogumas. Lemia ne tik rankenos forma, tačiau ir padengimas bei medžiaga iš kurios ji pagaminta. Bene pačios ergonomiškiausios rankenos yra padengtos guma, kad užtikrintų gerą sukibimą net ir suprakaitavus rankoms, kad įrankis neslidinėtų ir šaudytumėte tiksliai.

* Kabių dydis ir tipas. Kai kuriuose galima naudoti keletą tipų ir dydžių kabių, jie yra universalesni.

* Naudojimas. Šis aspektas svarbus, nes naudosite jį įvairiose situacijose. Idealus kabiamušis yra lengvas, lengvai valdomas, turintis paprastus sprendimus kabių keitimui, nes daugeliu atvejų šaudysite daugiau nei dvi kabes.

* Patikimumas. Patikimumas yra labai svarbu dirbant didelėmis apimtimis, tačiau net jei kabiamušį naudosite rečiau, tikrai neapsidžiaugsite išleidęs pinigų daiktui, kuris suluš antrą kartą jį išsitraukus. Rankinių kabiamušiai korpusai gali būti gaminami iš plastiko bei metalo. Pastarieji tradiciškai laikomi ilgaamžiškesniais, tačiau svarbesnė yra judančių detalių kokybė.

* Papildomos funkcijos. Kai kuriuose rankiniuose kabiamušiuose yra galimybė reguliuoti smūgio jėgą, todėl galima daug efektyviau dirbti tiek su minkštesniais, tiek su didelio tankio paviršiais. Kitos naudingos įrankio funkcijos galėtų būti įvairūs atatrankos jėgą mažinantys sprendimai. Kai kurios kabiamušių rūšys turi ir integruotus kabių trauktuvus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis