Dažymo klaidos, kurių išvengti gana paprasta

Perdažymas – vienas populiariausių būdų, kai norite atsinaujinti namą.Taip pat ir vienas greičiausiai atliekamų – perdažyti ilgai neužtrunka. Tačiau niekada nepamirškite, jog net ir iš pažiūros patys paprasčiausi darbai gali tapti tikru košmaru, jei juos atlieka nieko neišmanantis žmogus. Jau nekalbant apie rezultatą. Dažymas nėra tik teptuko pamerkimas į dažus. Kokios elementarios klaidos būdingos dažyti planuojantiems namų savininkams?

Aklas sekimas mada

Pavartęs gražius žurnalus su naujais, dailiais namais, neretas pasijaučia pagautas įkvėpimo. Šiuolaikinis dizainas tikrai dažnai yra ypatingas, įdomus, tačiau neskubėkite žavėtis ir nepulkite pirktis tokių pačių dažų. Stabtelėkite ir pamąstykite, kadangi mados greitai keičiasi. Tai kas buvo matyta televizijoje ar žurnale, nebūtinai gražiai atrodys jūsų gatvėje. Taip pat atminkite, jog įmantrus, madingas dekoras dažniausiai derinamas su ypatingomis detalėmis, dėl ko didėja viso remonto kaina.

Dažymas tuo metu madingomis spalvomis beveik visada yra klaida. Netgi jei tai ir parodytų jūsų unikalų išskirtinumą bei stiliaus supratimą. Rožinis namas eilėje smėlio spalvos namų atrodys išskirtinis, tačiau laikui bėgant gali pradėti per daug rėžti akį. Be to, jei dažysite “ramesnėmis” spalvomis, ir perdažyti bus lengviau. Tačiau tai nereiškia, jog negalima domėtis naujovėmis. Domėkitės, ieškokite ir atraskite – savo stilių, savo skonį, tai, kas tinka jūsų namui ir jūsų aplinkai. Būdas pakeisti namus madinga spalva, tačiau ne itin ryškia ar išsišokstančia – pašvelninti spalvą keliais tonais.

Per mažai dažų

Dažnas galvoja – nusipirksiu dažų tiek, kiek reikia, o jei jų pritrūks, nieko tokio – nubėgsiu į parduotuvę ir nusipirksiu dar. Net jei dažai buvo sumaišyti visiškai tokiomis pačiomis proporcijomis, viena dažų skardinė nuo kito maišymo gali skirtis atspalviu. Visai nedaug, bet – gali skirtis. Jei skirsis sienos, dar nėra taip blogai, bet jei skirtųsi sienos dalys, tai akivaizdžiai matysis. Tad visuomet nusipirkite šiek tiek daugiau dažų, negu buvote apskaičiavę. O jei dažų visgi liks – juk esate auksarankis, sugalvosite, kaip juos panaudoti.

Pigūs dažai

Dažymas yra tikrai nebrangus būdas pakeisti namo išvaizdą. Tačiau ypač pigūs dažai niekada neatstos brangesnių, kokybiškesnių. Jie gali sluoksniuotis, prastai susimaišyti, nudžiūvę – nutrupėti. Dažnas taip taupydamas gauna grįžti į parduotuvę papildomo kiekio dažų, taip išlygindamas kainos bei išlaidų skirtumą. Nėra būtina pirkti pačius brangiausius, nes jie nebūtinai bus patys geriausi. Pasikonsultuokite su pardavėju, jis tikrai išmanys turimų dažų kokybinius rodiklius. Pasitarkite su draugais, kur jie įsigijo nebrangius ir kokybiškus dažus.

Nepatyrę pagalbininkai

Atminkite, jog dažymas – tai įgūdis. Jei kviečiatės į pagalbą neišmanančius pagalbininkus, gerai apmąstykite. Iš kitos pusės – jei jums reikalingi pagalbininkai, vadinasi, įgūdžių taip pat neturite. Tad rekomenduotina, jog dažymo procese dalyvautų bent vienas tikrai išmanantis asmuo.

Ne tas dažų tipas

Kad ir kaip neįtikinamai skambėtų, bet pasitaiko, kad, nusipirkęs dažų lauko darbams, pirkėjas parėjęs namo supranta, jog laiko rankose dažus vidaus darbams. Ypač gerai perskaitykite viską, kas užrašyta ant etiketės.

Netinkamas viršutinio sluoksnio naudojimas

Dažai gali būti įvairių paviršių: blizgūs, pusiau blizgūs, matiniai ir pan. Kiekvienas jų naudojamas kitokiais atvejais ir skirtingai.

Blizgus paviršius yra tas, kurio išdžiūvę dažai atspindi šviesą. Naudojami apdailai, gali suteikti išskirtinio puošnumo. Nenaudokite blizgių dažų visai sienai nudažyti - rezultatas bus per daug rėžiantis akį. Geriausiai šie dažai tinka vonios kambariui, nes būna atspariausi drėgmei. Blizgus paviršius taip pat išryškina visus nelygumus ir trūkumus – tad įsitikinkite, kad siena lygi ir kruopščiai nugruntuota.

Pusiau blizgūs dažai blizga ne taip intensyviai, todėl yra universalesni bei populiaresni. Kambario durys, spintelių durelės, kiti interjero akcentai – juos ir dažykite pusiau blizgiais dažais.
Tai – puikus pasirinkimas daugeliui vietų name, kurias norėsite perdažyti. Rekomenduojama toms patalpoms, kurias dažnai teks valyti – virtuvei ar vaikų kambariui.

Matiniai dažai yra visiškai neblizgūs. Viena dažniausių klaidų – šių dažų atsargos neužsitikrinimas. Jei dažėte matiniais dažais, būtinai turėkite vieną kitą skardinėlę dažų atsargai – lengvai ir greitai užmaskuosite dėmeles, pirštų antspaudus ir pan. Taip pat šie dažai gerai užmaskuoja ir sienos nelygumus, ko nepasakysi apie blizgius dažus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis