Atsinaujinkime: vidaus durų dažymas ir lakavimas

Pro langus pradėjus gausiau šveisti saulei, į savo namų interjerą galite pažiūrėti kitomis akimis. Kai kada atrodo, kad norisi tiek daug pakeisti ir atnaujinti. Laimei, egzistuoja ir nedidelių detalių, kurių atnaujinimas gali gerokai pagyvinti patalpą. Viena iš tokių - medinės durys, kurias atnaujinti nėra sunku ar brangu.

1. Pasiruoškite darbo vietą. Paklokite po durimis laikraščių ar nenaudojamų drabužių, kad apsaugotumėte grindis. Pasirūpinkite, kad turėtumėte pakankamai vietos dažymui ir patikrinkite, ar patalpa gerai ventiliuojama. Geriausia dirbti, kai kambaryje pakankamai šilta.

2. Jei rankenos nedažysite, ją būtų geriau nuimti, kad neišteptumėte. Kai kurios, ypač senesnio tipo vidaus durys viduryje turi stiklą, tad naudokite dažytojo juostą, kad stiklo neišteptumėte.

3. Atidžiai nuvalykite duris nuo purvo, riebalų, pašalinkite lako likučius – panaudokite vaitspiritą.

a) Jei durys dažytos: pašalinkite dažų sluoksnį, tuomet nušlifuokite šiurkštesniu švitriniu popieriumi, po to – smulkesniu.

b) Lakuota mediena: šiurkštesniu švitriniu popieriumi nutrinkite visą laką, kad naujasis gerai sukibtų su mediena. Nušlifuokite duris, nutrinkite su audeklo skiaute. Nuriebalinkite vaitspiritu ir palaukite, kol visiškai išdžius.

4. Galite duris gruntuoti arba iškart dažyti dažais ar laku. Gruntas naudojamas tik ant anksčiau nelakuoto ar kruopščiai nuvalyto paviršiaus. Dažniausiai pakanka dviejų sluoksnių.

5. Dažyti reikia pagal medienos rieves. Dažymo eiga:

a) visų pirma – visi pagražinimai;
b) tada – durų plokštuma,
c) iš pradžių – vertikalios linijos, tuomet – horizontaliosios;
e) kraštai ir rėmai;

6. Tarp dažymų sluoksniai turi spėti išdžiūti. Laikas paprastai nurodomas ant gaminio. Paprastai dažų sluoksnis jį palietus nebelimpa po trumpo laiko tarpo, tačiau tai dar nereiškia, kad jis išdžiuvo. Prieš dažant paskutinį sluoksnį, lengvai pašlifuokite švitriniu popieriumi, nuvalykite visas dulkeles.

7. Pritvirtinkite nuimtas dalis ir išmeskite visas šiukšles.

Medžiagos ir įrankiai:

Greitai džiūstantis lakas ar dažai;
Švitrinis popierius (šiurkštesnis bei mažesnio grūdėtumo);
Teptukas;
Atitinkama apranga, pirštinės, apsauginė kaukė;
Dulkių šluostė;
Vaitspiritas.
Dažytojo juosta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis