7 patarimai, padėsiantys pasiekti geresnių rezultatų dažant namus

Dažymas yra vienas paprasčiausių būdų atnaujinti pabodusius namų elementus, be to, tai gana nesunku. Žemiau pateikti patarimai padės jums sklandžiau ir greičiau padengti paviršius dažais bei džiaugtis naujai atrodančiu būstu.

1. Siekdami išvengti dažų perdengimo žymių, dažykite vienu judesiu, nuo apačios iki viršaus

Perdengimo žymės susidaro tuomet, kai ties susikirtimais yra užtepamas netolygus dažų sluoksnis. Paprastai tai atsitinka tada, kai vienas sluoksnis dažų padengia kitą, jau pradėjusį džiūti sluoksnį (tinkamose sąlygose auštantys dažai gali pradėti džiūti praėjus mažiau nei minutei po užtepimo). Kad būtų išvengta tokių žymių, svarbiausia kiekvienu volelio potėpiu besikertantį dažų sluoksnį padengti apatiniam dar nepradėjus džiūti.

Dažykite per visą sienos plotą, vienu judesiu, nuo apačios iki viršaus, taip dažai nelašės ant grindų. Taipogi neleiskite voleliui išsausėti, dažnai jį mirkykite dažuose.

2. Supilkite ir išmaišykite keletą skardinių dažų į vieną talpyklą, taip sukursite pastovią spalvą

Dažnai net ir tos pačios rūšies dažai gali nežymiai skirtis, o tai ypač gerai pasimato kuomet dažydami sienos vidurį pabaigiate vieną skardinę ir privalote atidaryti kitą. Tačiau dažus sumaišius į vieną talpyklą, šią problemą išspręsite. Iš pradžių apskaičiuokite numatomą dažų išeigą (kiek litrų dažų jums reiks norimam plotui padengti), tuomet dažus sumaišykite talpioje taroje. Jei apskaičiuoti yra sunku, į tarą pripilkite daugiau dažų. Likučius visuomet galėsite supilstyti atgal į kibirėlius.

3. Laikykitės dažymo sekos

Dažyti reikėtų ne bet kaip, o tam tikra tvarka, pradedant nuo kampų bei briaunų, tuomet pereinant prie lubų ir gailiausiai sienų. Taip geriau todėl, kad dažams užtiškus ant sienų, vėliau galėsite juos užtepti, nesugadindami spalvos vientisumo. Dažant nuo lango pusės palei šviesos kritimą išvengsite matomų sandūrų dažams išdžiūvus.

4. Nugruntuokite sienos plyšius bei skyles

Kartais nutinka taip, kad šviežiai nudažytos sienos dažnai atrodo dėmėtos, spalva yra vienoda, tačiau nenuosekli. Tai atsitinka, kuomet uždažote vietas, kuriose buvo užtaisyti plyšiai ir įtrūkimai. Glaistas sugeria dažus, taip ant sienų susidaro akimi matomos dėmės, kurios ypač pasimato, kada jas apšviečia saulės šviesa. Todėl užtaisius problemines vietas, dar prieš dažant, būtina jas užgruntuoti.

5. Kad dažai geriau sukibtų - nuvalykite paviršių

Dažai nesunkiai atšoks ir nusilups jei juos tepsite ant purvino, riebaluoto paviršiaus, todėl prieš dažant jį kruopščiai nuvalykite valikliu. Valymui naudokite kempinę, pūkelių neturinčią šluostę arba plaušinę šluostę bei pasirinktą valiklį. Valykite nuo apačios iki viršaus. Nuvalę pirmą sykį dar kartą pavalykite šepečiu, kad išvengtumėte dėmių. Jeigu norite, galite nusausinti šluostėmis arba leisti sienoms išdžiūti pačioms. Įsitikinkite, jog nepalikote jokių lašų, nes išdžiūvus liks dėmės.

6. Nuosekliai tekstūrai gauti, kampus ir briaunas dažykite voleliu

Kampai ir briaunos paprastai yra dažomos teptuku, todėl atspalvis šiek tiek skiriasi nuo likusios sienos dalies. Siekiant užtikrinti spalvos vientisumą, patartina nudažius teptuku, kol dažai dar nespėjo išdžiūti, pertepti vietas voleliu.

7.Paruoškite kambarį dažymui

Kad ir kaip atsargiai dirbsite, neišvengsite dažų išsiliejimo ir apsitaškymo, todėl labai svarbu paruošti darbo vietą, kad dažai neišsilietų ten, kur nenorite. Nukabinkite paveikslus bei užuolaidas, o baldus perstumdykite į kambario vidurį, kad galėtumėte nesunkiai prieiti prie sienų. Durų staktas, langų rėmus ir kitas vietas, kurių nenorite ištepti, apklijuokite dažymo juosta. Grindis padenkite apsaugine plėve, tai gali būti laikraščiai, šluostės ar kitoks audeklas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis