Radiatorių atnaujinimas: pasiruošimas, gruntavimas, dažymas

Nors apie radiatorius dažniausiai susimąstome tik šaltuoju metų laiku, nėra geresnio laiko juos atnaujinti nei tuomet, kai jie nenaudojami. Šiame tekste aprašyta, kaip paruošti radiatorių dažymui – kaip nuvalyti, gruntuoti, dažyti.

Pasiruošimas dažymo darbams

Pats patogiausias būdas dažyti radiatorius - kol jie dar nepritvirtinti prie sienos. Arba, jei įmanoma, nuimkite juos.

1. Radiatorių nuvalykite nuo dulkių ir susikaupusio purvo, sausai nušluostykite ir nušlifuokite visą radiatoriaus paviršių – taip jį pašiaušite ir palengvinsite dažų sukibimą. Jei pamatėte ant radiatoriaus rūdžių, būtinai jas pašalinkite. Kitaip tos vietos atrodys prastai.

2. Po šlifavimo vėl nuvalykite susidariusias dulkeles, galite pasinaudoti dulkių siurbliu. Darkart nuvalykite ir atminkite, jog dažymo metu radiatorius turi būti sausas.

Prieš dažant – gruntuoti

1. Visų pirma turėsite gruntuoti specialiu metalui skirtu gruntu, kad užtikrintumėte, jog visos aprūdijusios ar pažeistos vietos yra nuvalytos, ir taip paruoštumėte gerą pagrindą sukibimui su dažais.

2. Naudokite specialų antikorozinį gruntą – taip sustabdysite rūdis nuo plitimo.

Kokias dažais dažyti?

Visiems dažams yra taikomi tie patys reikalavimai: neatšokti ir nekeisti spalvos veikiami temperatūros. Taip pat saugoti jo paviršių nuo korozijos.

Purškiami dažai

Spalvų pasirinkimas bus visai nedidelis, bet gal tiek ir pakaks? Jei įsigijote purškiamus dažus, labai gerai apsaugokite plotą aplink dažomą radiatorių, nes dažų prisitaškys tikrai daugiau, negu tepant teptuku. Užtikrinkite gerą oro cirkuliaciją. Pirštines taip pat turėkite, nes dažai sunkiai nuvalomi.

Viršutinis sluoksnis

Nepamirškite – pasirūpinkite, jog patalpa, kurioje dažote, būtų vėdinama. Jei gruntavote, tepėte pirmąjį sluoksnį, atminkite, jog prie dažant kitą sluoksnį, pirmasis turi visiškai išdžiūti. Prieš tepdami viršutinį sluoksnį, nuvalykite visas dulkeles.

Jei pasirinkote viršutinį sluoksnį uždažyti dažais iš skardinės, gerai ją suplakite. Atidarę – dar kartą gerai išmaišykite specialia lazdele. Dažant tepkite negailėdami, bet tiek, kad dažai nevarvėtų. Dažniausiai yra tepami du viršutiniai dažų sluoksniai, tad leiskite vienam sluoksniui išdžiūti (tai užtruks apie 24 val.), ir tepkite paskutinįjį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis