Kaip geriausia pašalinti tapetus

Tapetai, kurie vos prieš keletą metų atrodė labai stilingi, gali greitai pabosti ir būtent todėl jūs ir norite juos nulupti nuo savo sienų. Tapetų lupimas nėra linksmas darbas, bet gera žinia yra tai, kad jis bent jau nėra sunkus, tiesiog užimantis daug laiko ir kartais erzinantis. Neskubėkite ir priminkite sau, kaip gražiai atrodys nauja siena, kai tik nuo jos nulupsite tą seną ir bjaurų tapetą.

Tapetų nulupimas

Būdas, kuriuo dauguma mūsų lupa tapetus, reikalauja šiek tiek pasirengimo, keleto įrankių ir ganėtinai daug kantrybės. Gera mintis yra pradėti patraukiant visus baldus kambaryje nuo sienų, bent jau į centrą, kad turėtumėte erdvės darbui. Kita gera mintis yra išskleisti pašluostes ant grindų, kur nuo sienų nuiminėjate tapetus.

Plaunami tapetai paprastai yra padengti danga, apsaugančia klijus nuo vandens, taigi jums reikia pradurti keletą skylių tapeto paviršiuje. Palengva braukite per paviršių darbiniu peiliu (tiks ir glaisto peilis), bet per smarkiai braukiant lengvai galima pradurti ne tik tapetų popierių, bet ir pažeisti paviršių po juo. Atsargiai pradurkite tapetą, sukurdami daugybę mažų skylučių jo paviršiuje, kurios leidžia drėgmei pasiekti klijus.

Subadę tapetus, sudrėkinkite sienas naudodami purškiklius arba kempines šilto vandens ir acto skiediniu ir palikite bent jau pusei valandos. Taip pat galima nusipirkti tapetų nuėmimo skysčio vietinėje statybinių medžiagų parduotuvėje.

Po maždaug pusės valandos, paimkite tapeto siūlės kraštą ir švelniai patraukite atgal. Jei jums sekasi - ji atsiplėš, bet greičiausiai reikės panaudoti tapetų gremžtuką (glaisto peilį plačiais ašmenimis) laikomą mažu kampu, kad atluptų popierių gabalais. Šalindami pirmąją dalį būkite pasiruošę purškiklį su tapetų nuėmikliu, kad galėtumėte papurkšti ant probleminių vietų.

Sienų valymas ir remontas

Kai nulupsite tapetus, turėsite dar porą darbelių. Pirma, jums reikės pašalinti visus klijus, likusius ant sienos. Be to, jei tapetai klijuoti ant GK plokštės, jums reikia užtaisyti visas jūsų gremžtuko padarytas skyles. Jei tai yra tik mažos skylutės, užtaisykite jas gipso arba glaisto mišiniu ir išlyginkite. Leiskite joms džiūti per naktį, nušlifuokite perteklių, užtepkite gruntą ir būsite pasiruošę dažymui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis