5 dažniausios plytelių klojimo klaidos ir kaip jų išvengti

Plytelių klijavimas yra nemažai darbo reikalaujantis užsiėmimas, kurį reikėtų pradėti atsargiai, prieš tai viską gerai apmąsčius. Viena smulki klaida montavime gali paveikti visą grindų išvaizdą.

1. Geras planas

Prieš pradėdami, skirkite laiko medžiagų pasirinkimui ir plano, tinkančio jūsų svajonių grindims.

Išsirinkite, kurios plytelės yra tinkamesnės jūsų patalpai - keraminės ar akmens masės. Gera žinia ta, kad klijuojant jas viduje galėsite rinktis visų rūšių - keramines, akmens masės ar netgi prabangias natūralaus akmens plyteles. Rinkdamiesi plyteles laukui būtumėte kiek apriboti, mat čia labai svarbu, kad plytelės būtų atsparios šalčiui ir vandeniui, o įprastos keraminės plytelės nuo to kenčia labiausiai.

Rinkdamiesi glazūruotas plyteles, atkreipkite dėmesį į jų atsparumą, kurį nusako PEI rodiklis. Visos PEI klasės, nuo 1 iki 5, puikiai tiks namų erdvėms, tik reikėtų atsirinkti, kur kokią rūšį kloti. Pavyzdžiui, mažiausio atsparumo plyteles rekomenduojama kloti ant grindų patalpose, kuriose vaikštoma rečiau ir be batų, o atspariausios, 5 klasės plytelės yra daugiausia skirtos viešosioms erdvėms, kur dažnai vaikštoma.

2. Struktūrinis vientisumas

Prieš klijuodami plyteles, įsitikinkite, kad vanduo gali laisvai nutekėti, taip pat, kad danga, esanti po klijuojamomis plytelėmis yra gerai hidroizoliuota. Vandeniui garuojant iš akytos plytelės, druskos keliauja link paviršiaus ir suformuoja balkšvą dangą. Akytose statybinėse medžiagose tai gali sukelti tiesiog kosmetinių problemų, bet taip pat signalizuoti apie struktūrines problemas.

3. Kaip tai atrodys?

Plytelių klijavimas beveik niekada nėra tiesmukas darbas, kai į tobulai keturkampį plotą telpa lygus plytelių skaičius. Netgi laikantis paprasčiausio plytelių klijavimo modelio, reikia rasti sprendimus kampams, kraštams ir nupjaustymams. Jei samdote darbininką, įsitikinkite, kad iš anksto aptarėte plytelių išdėstymą prieš pradedant darbuotis.

Jei pats klijuojate plyteles:

- Kur įmanoma, naudokite pilnas, nesupjaustytas plyteles;
- Kur įmanoma, venkite smulkaus plytelių pjaustymo;
- Prieš tepdami klijus, patieskite keletą plytelių, kad pamatytumėte kaip atrodys baigtos grindys;
- Vienos patalpos plotui naudokite plyteles iš tos pačios partijos.

4. Švara, švara, švara

Prieš plytelėms prisiliečiant prie paviršiaus, įsitikinkite, kad viskas yra švaru ir neužteršta skiedikliais ar kitomis medžiagomis. Jos mažina paviršiaus sukibimą, todėl jas būtina nuvalyti. Geriausias būdas patikrinti paviršius yra pataškyti vandens ant betono - jei jis nesusigeria palikdamas dėmes, paviršių reikia valyti arba gremžti. Paviršiaus paruošimui neturite antro šanso, todėl įsitikinkite, kad viską atlikote teisingai iš pirmo karto.

5. Klijavimas

Skirtingos plytelių rūšys turi skirtingus reikalavimus klijams. Jei norite, kad jūsų plytelės tvirtai laikytųsi, laikykitės atitinkamų taisyklių. Stambių plytelių klijavimas tiesiai prie cementinio pagrindo arba prie drožlių plokštės yra problematiškas, nes plytelės kartais skyla per sujungimus. Taip pat, naujas plyteles klijuoti ant jau esamų plytelių patartina tik tada, kai jos tvirtai sukibusios su esamu paviršiumi, taip pat jas itin svarbu gerai nuvalyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis