Svarbūs ir patogūs medienos apdirbimo įrankiai

Elektriniai įrankiai palengvina net ir nesudėtingus namų remonto darbus. Jų pasirinkimas atrodo begalinis, tačiau kurie iš jų yra patys naudingiausi?

Pjovimo įrankiai

Diskinis pjūklas

Šis įrankis yra nepakeičiamas atliekant ilgus, tiesius pjovimus, taip pat juo darbuositės kur kas greičiau nei siaurapjūkliu. Diskinis pjūklas yra puiki investicija greitam bei kokybiškam darbui atlikti, todėl apsvarstykite galimybę įsigyti geresnį bei patikimesnį variantą. Kai kurie modeliai pasižymi papildomomis funkcijomis, pavyzdžiui, gali būti reguliuojami, kad atliktų 45 laipsnių pjovimus. Pardavime galite rasti tiek akumuliatorinių tiek laidinių modelių. Tačiau (tai galioja daugumai įrankių), laidinis bus galingesnis, kainuos mažiau, bei nenustos veikti pačiame darbo įkarštyje.

Siaurapjūklis

Kitas pjovimo įrankis, kurį privaloma paminėti, yra siaurapjūklis. Darbas rankiniu pjūkleliu yra per daug varginantis ir lėtas, todėl šiai problemai spręsti galite įsigyti elektrinį siaurapjūklį. Šie įrankiai be jokio vargo atlieka tiesius ar lenktus pjovimus, todėl yra be galo universalūs. Priklausomai nuo kainos, įrankis pasižymės skirtingomis funkcijomis bei galimybėmis, tačiau meistrai mėgėjai puikiai išsivers ir su bazinio modelio siaurapjūkliu.

Gręžimo bei sukimo įrankiai

Gręžtuvas

Visiems puikiai pažįstamas įrankis parduodamas akumuliatoriniais ir laidiniais modeliais. Taip pat kaip ir diskiniai pjūklai, laidiniai gręžtuvai paprastai yra galingesni ir pigesni nei akumuliatoriniai. Jei nusprendėte įsigyti akumuliatorinį gręžtuvą, patartina išsirinkti tą, kuris naudoja ličio jonų bateriją, kadangi jos yra ne tik patvaresnės, bet ir ilgaamžiškesnės.

Akumuliatorinis gręžtuvas-suktuvas yra dar vienas įrankis, be kurio namuose tiesiog neapsieinama. Suktuvą galima naudoti ne tik varžtams prisukti, bet ir kaip menkesnio pajėgumo gręžtuvą. Prieš pirkdami atkreipkite dėmesį į suktuvo akumuliatorių.

Šlifuokliai

Šlifuokliai yra greitas ir kokybiškas šlifavimo ranka pakaitalas. Galite rinktis ne tik iš skirtingų gamintojų, bet ir šlifuoklių tipų. Dideliems plotams šlifiuoti neapsieisite be juostinio šlifuoklio. Šiuo prietaisu nesunkiai apdirbsite medieną ar kitus paviršius. Kai kuriuose modeliuose pagal savo poreikius galite reguliuoti greitį.

Ekscentrinis šlifuoklis medienos sluoksnį nuims lėčiau nei juostinis šlifuoklis, tačiau dėl savo universalumo, toks šlifuoklis gali būti naudojamas ir medienos pašalinimui, ir labai švelniam šlifavimui. Vibracinis šlifuoklis (kartais vadinamas plokštuminiu) yra lengvas, lengvai kontroliuojamas ir pakankamai tylus šlifuoklis. Jo paskirtis yra itin švelnus šlifavimas, šlifavimas apie kraštus ir kampus, medienos glaisto sulyginimas, taip pat juo galima nuimti dažų ar kito padengimo sluoksnį.

Šlifuokliai yra patogūs įrankiai, su kuriais nesunkiai susitvarkys ir pirmą kartą juos į rankas paėmęs asmuo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis