Kaip pašalinti kiliminę dangą

Nusprendę keisti seną kilimą kita danga (ar į naują kilimą), pirmiausia turėsite pašalinti senąjį. Štai kaip tai padaryti lengviau.

Prieš šalinant

Išneškite visus baldus iš kambario. Užsidėkite pirštines, kad apsaugotumėte krumplius nuo šiurkščiosios kiliminės dangos pusės. Jei kilimas labai senas, pravers ir respiratorius, kuris apsaugos jus nuo susikaupusių dulkių.

Traukite, pjaukite ir vyniokite

Pradėkite nuo kambario kampo, suimkite kiliminę dangą replėmis ar rankomis ir traukite. Naudodami peilį nulaužiama geležte, supjaustykite kilimą maždaug vieno metro pločio juostomis. Kilimą daug lengviau pjaustyti iš apatinės pusės, nei iš viršutinės, tam naudokite naują ir aštrią peilio geležtę. Pjaustykite atsargiai, kad neįpjautumėte į grindų pagrindą arba į sieną.

Laiptai

Šalindami kiliminę dangą nuo laiptų pradėkite nuo viršaus. Nuimkite bet kokius metalinius pritvirtinimus laiptų viršuje. Jei nėra jokių tvirtinimų, pjaukite kilimą prie viršutinės laiptų aikštelės, suimkite atpjautą galą ir rankomis traukite kilimą nuo laiptų. Šiuo atveju taip pat galite supjaustyti kilimą gabalais ir jį suvynioti.

Priklijuotas kilimas

Jeigu jūsų kilimas priklijuotas, tai reiškia, kad jo gabalai gali likti prilipę prie grindų. Jiems pašalinti, naudokite grindų gremžtuką. Kilimas prie grindų gali būti tvirtinamas ir kabėmis, o jį pašalinus, grindyse gali likti nemažai kabių, kurias taip pat reikės pašalinti. Tai galima padaryti naudojantis replėmis.

Ką daryti su senu kilimu

Norint nepakenkti aplinkai verčiau rasti būdų kaip panaudoti seną kilimą jo neišmetant. Jei kilimas yra geros būklės, galite atiduoti arba netgi, jei jis pakankamai geros būklės, ir parduoti. Jo dalis galima panaudoti ir dengiant kai kuriuos mažesnius plotus jūsų namuose ar sodyboje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis